Najväčšia inovácia tohto roku v mobilnom priemysle je pripravená pre komerčné použitie

Jedným z prvých adeptov, ktorý by mohol využiť novovyvinutú technológiu je spoločnosť Xiaomi

xiaomi fotoaparat pod displejom
Zdroj: Twitter - Xiaomi

Pravdepodobne jedna z najväčších inovácií v mobilnom priemysle, ktorá je predo nami v najbližšom období, je kamera umiestnená pod predným displejom smartfónu. Táto inovácia bude určite medzi používateľmi vítanou vzhľadom na to, že mnohí používatelia sú už „unavení“ z rôznych priestrelov, či výrezov schovávajúcich prednú kameru.

Najväčším problémom tejto technológie je priepustnosť svetla cez displej. Spoločnosť Visionox však hovorí, že tento problém vyriešila. Ide o výrobcu displejov, ktorý ich dodáva pre spoločnosti ako Huawei, Xiaomi a ďalšie. Okrem iného spoločnosť stojí aj za displejom smartfónu Mi Mix Alpha, ktorý obopína takmer celé telo zariadenia. Na tému upozorňuje portál Gizchina.com.

Odoberajte Vosveteit.sk cez Telegram a prihláste sa k odberu správ

Visionox: „Máme hotové riešenie…“

Spoločnosť v priebehu dnešného dňa oznámila, že vyvinuli OLED displej, ktorý je charakteristický vysokou priepustnosťou svetla, ktorý umožňuje vytvárať vysoko kvalitné fotografie prostredníctvom kamery umiestnenej pod displejom.

Visionox zároveň hovorí, že sú schopní spustiť masovú výrobu tohto typu displeja. Znamená to, že prvých smartfónov s touto technológiou by sme sa mohli teoreticky dočkať ešte v priebehu tohto roka. Jedným z horúcich adeptov, ktorý sa v minulosti spomínal v spojitosti s touto technológiou je smartfón Xiaomi Mi Mix 4.

Xiaomi-Mi-MIX-4_1_predna selfie kamera pod displejom
Zdroj: Slashleaks.com

Patenty viacerých spoločností

Predstavenie prvých smartfónov s touto technológiou môže byť predo dvermi. Dôvodom je, že nie tak dávno sme mohli byť svedkami viacerých patentov výrobcov smartfónov, ktorí si dali patentovať dizajn zariadenia s touto technológiou. Jedným z nich je napríklad aj spoločnosť Xiaomi, ktorej patent bol schválený koncom druhej polovice apríla tohto roka. Okrem iného spoločnosť v minulosti zdieľala video, v ktorom ukázala smartfón s touto technológiou.

Xiaomi však nie je jedinou spoločnosťou, ktorá uvažuje týmto smerom. Ďalším výrobcom, ktorý uvažuje týmto smerom je napríklad aj spoločnosť Oppo, ktorá v priebehu minulého roka, rovnako ako Xiaomi, zdieľala video smartfónu, ktorý disponoval touto technológiou. Pozrieť si ho môžete nižšie.

Uvítali by ste túto technológiu? Dajte nám v komentároch nižšie vedieť.

Prihláste sa k odberu správ z Vosveteit.sk cez Google správy

Komentáre