ANDROIDSpravodajstvo

Najnovšia verzia Androidu dostáva funkciu, ktorú využije každý používateľov, ktorý používa Bluetooth príslušenstvo

Google prináša novú funkciu a a užitočné widgetý, po ktorých volajú používatelia už dlhú dobu.

Posledná aktualizácia operačného systému Android pre telefóny Pixel priniesla viacero noviniek. Okrem toho, že aktualizácia je založená na verzii Android 12L, tak zároveň prináša aj niekoľko noviniek a vylepšení.

Určite každý, kto používa Bluetooth príslušenstvo, napríklad slúchadlá, tak sa stretol s tým, že sa mu slúchadlá vypli z dôvodu, že sa vybili. Ak ste sa snažili pomocou nastavení Androidu odhaliť, koľko energie ešte vášmu Bluetooth príslušenstvo zostáva, tak ste narazili na to, že k tejto informácií sa je dostať pomerne náročné. To však najnovšia verzia operačného systému, ktorá bola distribuovaná začiatkom tohto mesiaca, mení.

Odoberajte Vosveteit.sk cez Telegram a prihláste sa k odberu správ

Android 12 ukazuje informácie o úrovni nabití batérie Bluetooth príslušenstva

Ako informuje portál AndroidPolice.com, tak Google pre používateľov telefónov Pixel uvoľňuje novú miniaplikáciu, ktorá ponúkajú dodatočné informácie o stave batérií Bluetooth príslušenstva. Ak sa pýtate, či tieto widgety budú dostupné aj pre iné telefóny, tak odpoveď na túto otázku, dnes ešte nepoznáme.

Ako môžete vidieť nižšie v náhľade, tak v rámci nastavení smartfónu sú dostupné informácie ohľadne úrovne nabitia slúchadiel (a to ako ľavého tak aj pravého), nabíjacieho boxu a podobne. Tieto informácie je zároveň možné pripnúť aj na domovskú obrazovku smartfónu ako bežný wdiget. Ako môžete vidieť, tak miniaplikácia sa svojim vzhľadom nesie v dizajnovom jazyku Material You a rovnako kopíruje aj farby pozadia obrazovky.

Android 12L_widget s informaciami o stave baterie bluetooth zariadeni
Zdroj: androidpolice.com

Portál ďalej dodáva, že novinku vyššie zatiaľ zaevidovali len v telefónoch z produktovej rady Pixel 6 pričom ďalšie informácie ohľadne jej dostupnosti, aktuálne nemajú. Pevne však veríme, že funkcia vo finále nebude dostupnou len pre telefóny Pixel, ale pre všetkých. Predpokladáme však, že ako to bolo aj v prípade iných pôvodne exkluzívnych funkciách v zariadeniach Pixel, že Google ich bude najprv distribuovať pre svoje telefóny a neskôr funkcie budú dostupné aj pre ďalšie modely smartfónov.

Uvítali by ste nový widget aj vo vašom Android telefóne? Dajte nám vedieť nižšie v komentároch.

Prihláste sa k odberu správ z Vosveteit.sk cez Google správy
Tagy
Zobraziť komentáre
Close
Close