SpravodajstvoWindows

Najnovšia kumulatívna aktualizácia Windowsu 10 opäť spôsobuje používateľom vrásky na čele

Nová opravná aktualizácia narobila viac škôd, ako osohu

Operačný systém Windows 10 obdržal len pred niekoľkými dňami novú kumulatívnu aktualizáciu, ktorá mala priniesť opravy menej závažných chýb z predošlých verzií, no najnovšie správy pochádzajúce z portálu Windows Latest naznačujú, že Microsoft opäť raz „trafil“ úplne vedľa.

Používatelia hlásia náhodné reštarty a problémy s aktualizovaním

Ak používate systémovú verziu Windows 10 1903 (Aktualizácia z mája 2019), určite zbystrite. Nedávna kumulatívna aktualizácia s kódovým označením KB4512508 vám totižto môže naozaj znepríjemniť deň. Desiatky používateľov na internetových fórach Microsoftu, ako aj na najväčšom internetovom fóre Reddit, sa totižto sťažujú na závažné problémy so samotným aktualizovaním, poprípade na problémy po aktualizovaní systému.

Odoberajte Vosveteit.sk cez Telegram a prihláste sa k odberu správ

Viacerí používatelia pri pokuse o nainštalovanie aktualizácie narazili na chybové hlásenia error 0x800f0982, či error 0x80073701. Bluescreen s chybovým hlásením však zrejme nikdy nikomu nepomohol a čuduj sa svete, väčšine z vás nepomôže ani v tomto prípade. Na podobné chybové hlásenia sa používatelia sťažujú aj po samotnom úspešnom aktualizovaní zariadenia, ktoré sa často úplne samovoľne reštartuje.

Čo môže bežný používateľ spraviť?

Ak sa vaše zariadenie s najnovším Windowsom aktualizovalo samo a s aktualizáciou ste nemali žiadne problémy, ste jeden z šťastných používateľov. Pokiaľ sa vaše zariadenie ešte aktualizovať nestihlo, odporúčame aktualizácie pozastaviť a počkať si do vyriešenie všetkých problémov. Nedávna kumulatívna aktualizácia nepriniesla opravy závažných bezpečnostných chýb, takže z hľadiska bezpečnosti by ste nemali byť vystavený žiadnemu riziku.

Prihláste sa k odberu správ z Vosveteit.sk cez Google správy
Tagy
Zobraziť komentáre
Close
Close