Spravodajstvo

Najnovšia aktualizácia YouTube prináša mnoho užitočných funkcií. Využijete ich? My áno!

Najnovšia aktualizácie aplikácie YouTube pre rôzne platformy prináša mnoho rôznych užitočných funkcií. Vyskúšajte ich aj vy.

V posledných dňoch sa viaceré platformy dostali k aktualizácii aplikácie YouTube. Tá ponúka množstvo užitočných funkcií, ktoré vám spríjemnia pozeranie videí. Na informáciu upozornil web google.com.

Pozrite si najprezeranejšie časti videa

Niektoré časti videa sú o čosi zaujímavejšie od tých ostatných. YouTube nám popularitu jednotlivých úsekov videa ukazuje na malom grafe, ktorý sa zobrazí nad samotnou časovou osou videa. Najzaujímavejšie časti sú samostatne pomenované a tak sa viete k týmto úsekom jednoducho vrátiť. Funkcionalita ale funguje zväčša iba pri videách s veľkým počtom pozretí, kde sa takáto analýza dá vykonať.

Odoberajte Vosveteit.sk cez Telegram a prihláste sa k odberu správ
youtube najpozeranejšie
Zdroj: vosveteit.sk

Aktualizácie sa dočkali aj smart televíziekonzoly, na ktorých sa odteraz budete môcť prepínať medzi časťami (kapitolami) videa. Túto funkcionalitu YouTube uviedol už v roku 2020, no vyššie zmienené zariadenia sa jej dočkali až teraz. Kapitoly sú vytvárané samotným tvorcom a preto je na ňom, či si tvorca svoje video takto rozdelí alebo nie.

Prehrávanie videa v slučke

Chcete prehrávať jedno video neustále dokola? Po novom tak môžete zapnutím funkcie Prehrávanie videa v slučke. Ponuka, kde môžete slučku zapnúť sa otvára kliknutím na ozubené koliesko pri konkrétnom videu (podobne, ako napríklad zmena kvality videa, či jeho rýchlosť).

youtube slučka
Zdroj: vosveteit.sk

Nové rýchle menu

Pri prehrávaní videa na šírku na smartfóne sa v ľavom dolnom rohu po kliknutí na obrazovku zobrazí nové rýchle menu. Z tohto menu viete udeliť videu like alebo dislike, prípadne ho viete komentovať, zdieľať alebo zaradiť do vami vybraného zoznamu. Menu sa zobrazí ale iba v režime na celú obrazovku.

youtube rýchle menu
Zdroj: vosveteit.sk

Experimentálne funkcie

Okrem funkcií spomenutých vyššie YouTube údajne pracuje na experimentálnej funkcii, ktorá bude oveľa lepšie vyhodnotiť to, na akú časť videa chcete preskočiť. Zatiaľ nie je známe to, aké algoritmy na to chce YouTube použiť. Známe je ale to, že funkcia bude zo začiatku dostupná iba pre používateľov predplatnej služby YouTube Premium. Určite sme preto zvedaví, ako bude daná funkcia fungovať.

A aký máte názor na túto aktualizáciu aplikácie YouTube? Podeľte sa s vašim názorom dolu v komentároch.

Prihláste sa k odberu správ z Vosveteit.sk cez Google správy
Tagy
Zobraziť komentáre
Close
Close