SpravodajstvoWindows

Najnovšia aktualizácia Windowsu 11 opäť spôsobuje nemalé problémy. Tejto verzii sa radšej vyhnite!

Patríte do programu Windows Insider a používate najnovší Windows 11? Minulotýždňovú aktualizáciu radšej odložte na neskôr.

Microsoft si pre používateľov najnovšej verzie operačného systému Windows 11 opäť pripravil nemilé prekvapenie. Nedávna systémová aktualizácia totižto spoločne s viacerými novinkami vniesla do systému nechcené problémy. Najnovšia aktualizácia sa tak opäť zaradí medzi nie úplne podarené aktualizácie. V tomto prípade však z pohľadu vývojárov nejde o „veľké zlyhanie“. Jedná sa totižto o najnovšiu verziu distribuovanú výlučne pre používateľov zapojených do programu Windows Insider. Tí pre vývojárov slúžia práve ako testovacia skupina, ktorá sa, bohužiaľ, musí potýkať aj s takýmito problémami.

Ďalšia problémová aktualizácia

Nie moc vydarená aktualizácia operačného systému Windows 11 bola používateľom v programe Windows Insider sprístupnená ešte minulý týždeň, informuje portál MSPowerUser.com. Aktualizácia má podľa doterajších hlásení od používateľov spôsobovať problémy pri tlači a dokonca aj prehrievanie. To má na svedomí údajné nadmerné vyťažovanie procesoru dotknutého zariadenia. Treba podotknúť, že dané problémy sa vyskytli až po inštalácii spomenutej kumulatívnej aktualizácie, ktorá nesie kódové označenie KB5010414.

Odoberajte Vosveteit.sk cez Telegram a prihláste sa k odberu správ

Oprava problémov zrejme tak skoro nepríde

Podľa doterajších informácií to vyzerá tak, že spoločnosť Microsoft o daných problémoch už vie. Aj keď ide o pomerne čerstvé chyby ktorých vyriešenie by mohlo byť otázkou pár dní, tak skoro sa používatelia na aktualizáciu tešiť nemôžu. Program Windows Insider slúži práve ako nástroj pre identifikáciu chýb ešte pred vydaním oficiálnej verzie. Ku oprave spomenutých chýb tak možno dôjde iba tesne pred uvedením novej oficiálnej aktualizácie pre bežnú systémovú verziu. Tá je očakávaná na zhruba koniec februára, takže chyby potrápia používateľov minimálne pár týždňov.

Aktualizácii sa radšej vyhnite

Ak teda patríte do programu Windowsu Insider, najnovšiu aktualizáciu operačného systému Windows 11 radšej vynechajte. Kumulatívna aktualizácia s označením KB5010414 však spoločne s novými objavenými nedostatkami opravuje aj niektoré predošlé problémy, ktoré môžu byť pre niektorých používateľov viac iritujúce, ako prípadné prehrievanie. Ak vám však predošlé vyskytujúce sa chyby v systéme Windows 11 neprekážajú, radšej si počkajte na stabilnejšiu verziu, ktorá by mala byť dostupná v nasledujúcich týždňoch.

Prihláste sa k odberu správ z Vosveteit.sk cez Google správy
Tagy
Zobraziť komentáre
Close
Close