Najlepšie Sci-fi filmy, ktoré nájdete na Netflixe. Ktoré si pozriete?

Pozrite si výber najlepších Sci-fi filmov, ktoré si aktuálne môžete pozrieť na platforme Netflix.

Netflix filmy
Zdroj: Netflix

Platforma Netflix je čoraz populárnejšou a nasvedčujú tomu aj finančné výsledky za 1. kvartál 2021, ktoré okrem iného odhalili, že platforma má už viac ako 208-miliónov platiacich zákazníkov. Službe ako takej, sa darí zvyšovať počet zákazníkov najmä vďaka kvalitnému obsahu. Nedávno sme vám priniesli napríklad tip na najlepšie filmy, ktoré kombinujú detektívku a psychopatov, či na najlepšie zombie seriály. Dnes sme sa pozreli na kategóriu Sci-fi filmov, ktoré stoja za hriech.

The Adjustment Bureau

The Adjustment Bureau, alebo Správci osudu. Ide o film inšpirovaný poviedkou od Phillipa K Dicka. Zachytáva príbeh nádejného politika, ktorý nabúra žena, ktorú stretne. Verí, že to je láska na celý život. Z tohto omylu ho však vyvedú zvláštni páni, ktorí sa mu predstavia ako správcovia jeho osudu a oznámia mu, že s ním majú úplne iné plány a že jeho vzťah s Elise medzi ne rozhodne nepatrí. Táto organizácia riadi život každého z nás a pre Davida naplánovala kariéru, ktorá končí možno až v Oválnej pracovni Bieleho domu. On sa však s tým nehodlá stotožniť. Podarí sa mu prepísať svoj osud?

Odoberajte Vosveteit.sk cez Telegram a prihláste sa k odberu správ

Advantageous

Ide o pomerne zaujímavú drámu, ktorá sa odohráva v budúcnosti. Ústrednou témou filmu je život slobodnej matky v budúcnosti, ktorá stratí lukratívnu prácu. Otázkou je, čo všetko je ochotnou urobiť preto, aby zabezpečila dôstojný život svojmu dieťaťu. Jedným z riešení, ako sa dostať z nepeknej situácie, je podstúpenie invazívnej „kozmetickej operácie“ – nahranie svojho vedomia do nového teľa. Samozrejme, postup ako taký je sprevádzaný komplikáciami.

„Advantage skúma problémy rasy a triedy v kontexte opojnej sci-fi drámy o podstate identity.“

I Am Mother

Ľudstvo dnes vo veľkom ťaží z robotizácie avšak rýchlosť, akou roboty a umelá inteligencia napreduje, je čoraz rýchlejšou. Ako by vyzeral svet, v ktorom vládnu roboty? Príbeh sleduje robota, ktorý si hovorí „Matka“, ktorý pomocou embrya vytvorí malé dievčatko, ktoré predstavuje nový začiatok, ale ako to býva, všetko sa skomplikuje. I Am Mother skúma, čo sa stane, keď ľudský votrelec naruší starostlivo vyvážené prostredie, ktoré Matka vytvorila, a spôsobí, že Dcéra spochybňuje všetko, čo ju naučili, o ľudstve a svete ako takom.

Looper

Príbeh zachytáva technológiu cestovania časom, ktorá je síce zakázaná, ale je zneužívanou na čiernom trhu. Keď sa zločinecká organizácia rozhodne niekoho odstrániť, tak pošle nájomného vraha do minulosti, aby urobil špinavú prácu. Problém však  nastane, keď sa jedného dňa zločinecká organizácia rozhodne uzavrieť tento kruh a nájomného zabijaka pošlú odstrániť samého seba.

The Mitchells vs. the Machines

The Mitchells vs. the Machines je z kategórie rodinných Sci-fi, ktoré si môžete bezproblémovo pozrieť aj spolu s deťmi. Zachytáva príbeh trošku pobláznenej rodiny, kde dcéra, ktorá bola dlho nepochopenou jej rovesníkmi, ide na vysnenú vysokú školu plnú študentov „jej krvnej skupiny“. Nuž, otec, ktorý ju nesmierne miluje a všetko čo urobí, je v očiach jej dcéry katastrofa, sa rozhodne že ju do školy zavezú. Mal to byť rodinný výlet, kde mal otec opäť získať sympatie svojej dcéry. Samozrejme, všetko sa počas cesty skomplikuje. Dôvodom je invázia robotov, ktorá naruší plány rodiny.

Prospect

Príbeh filmu Prospect zachytáva otca s dcérou, ktorí žijú putovným životom. Cestujú naprieč vesmírom s cieľom ťažiť drahokamy, ktoré ich majú vytiahnuť z biedy. Všetko sa však skomplikuje, keď pristanú na neznámom mesiaci. Dôvodom je, že v lesoch, ktoré sú prítomnými na mesiaci, nie sú len drahokamy, ale číha na nich aj nebezpečenstvo v podobe miestnych obyvateľov. Z honby za bohatstvom, sa následne stane boj o prežitie.

The Midnight Sky

Dej sa odohráva v roku 2049, kedy bližšie nešpecifikovaná katastrofa zničila väčšinu častí obývateľnej Zeme. Vedec menom Lofthouse sa odmieta zapojiť do evakuácie svojej arktickej základne s vedomím, že pre nezistenú vážnu chorobu už nemusí dlho žiť. Film, následne sleduje umierajúceho vedca Augustina Lofthouse (George Clooney), keď sa snaží varovať tých, ktorí sa chystajú opustiť vesmírnu loď Aetheru, aby sa vrátili späť na Zem v nevedomosti, že naša planéta vyzerá úplne inak, ako keď je opustili. Problémom však je, že s vesmírnou loďou sa nevie spojiť, a tak hľadá riešenie, ako ich zachrániť. Celé to skomplikuje aj neznáme dievča, ktoré našiel na základni, ktorú sa následne snaží evakuovať, ale nedarí sa mu kontaktovať s preživšími. Tí sú už totiž mimo dosahu.

Minority Report

Posledným našim tipom je film Minority Report, ktorý sa odohráva v druhej polovici 21. storočia. Dej filmu sa točí okolo systému, ktorý dokáže predpovedať trestné činy ešte predtým, ako sa stanú. Tom Cruise hrá šéfa tejto jednotky, ktorá chytá zločincov, a sám je neskôr obvinený z budúcej vraždy muža, s ktorým sa ani nestretol. Otázkou však je, je tento systém dokonalým?

Páčil sa vám výber filmov? Dajte nám prípadne vedieť aj vy tip na dobrý film v komentároch, ktorý podľa vás v tomto výbere chýba.

Prihláste sa k odberu správ z Vosveteit.sk cez Google správy

Komentáre