Filmy a seriálySpravodajstvo

Najlepšie filmy na Netflixe, ktoré si môžete aktuálne pozrieť. Ktoré z nich vás oslovili najviac?

Tieto filmy určite neprehliadajte.

Približne týždeň dozadu sme vám priniesli najlepšie Sci-fi filmy, ktoré si môžete pozrieť na Netflixe. V našom výbere ste mohli nájsť filmy ako Správci osudu, Matka, Looper a ďalšie. Dnes by sme vám chceli dať do pozornosti ďalšie filmy, ktoré svojou kvalitou vyčnievajú nad ostatnými a určite stoja za vašu pozornosť.

Da 5 Bloods

Film zachytáva príbeh 4 vojenských veteránov, ktorí sa vracajú späť do Vietnamu, aby našli telo veliteľa svojej čaty. Okrem iného sa zaujímajú aj o poklad, ktorý by mal byť rovnako zakopaným niekde na území krajiny. Druhým dychom však treba dodať, že príbeh je vo veľkej miere komentárom dvoch vojen, ktoré sa nikdy neskončili – vojny vo Vietname a boja za občianske práva.

Good Time

Málo kedy človek narazí na takýto originál, kde prakticky každá scéna je prekvapujúce a originálna, ale bohu vďaku za to, že ešte také filmy sú. Good Time, alebo Dobré časy je ďalším zaujímavým kúskom, ktorý stojí za pozornosť. Hoci ide o film ešte z roku 2017. Film zachytáva príbeh dvoch bratov, ktorí sa rozhodli vylúpiť banku. Nie však všetko ide podľa plánov a mladší z bratov sa dostane do basy. Jeho starší brat je však odhodlaný dostať ho z väzenia pričom je ochotný, aby dosiahol svoj cieľ, spraviť čokoľvek. Podarí sa mu to?

The Irishman

„Je to epické, elegantné a nezabudnuteľné dielo!“

Robert De Niro, Joe Pesci, či Al Pacino, tak to je záruka sama o sebe, že film je podareným kúskom, ktorý stojí za vzhliadnutie. Okrem iného film bol nominovaným na 9 Oscarov. Príbeh sa odohráva najmä  v 50. rokoch minulého storočia a toči sa okolo vodiča nákladného vozidla Franka Sheerana, ktorý sa zaplietol s Russellom Bufalinom a jeho zločineckou rodinou v Pensylvánii. Keď sa Sheeran vyšplhá na najvyššiu priečku, ide pracovať aj pre Jimmyho Hoffu – mocného Teamstera spojeného s organizovaným zločinom.

Spotlight

Spotlight je príbehom, ktorý sa aj skutočne odohral. Zachytáva reportérov amerického denníka The Boston Globe, ktorí odhalili masívny škandál zneužívania neplnoletých detí miestnou arcidiecézou. Prípad ako taký neovplyvnil len samotných aktérov, ale otriasol celou cirkvou.

Pieces of a Woman

Ide o film, ktorý nemusí vidieť každý. Dôvodom je, že ho je ťažké vstrebať. Pieces of a Woman, alebo „Kúsky ženy“, je filmom zachytávajúcim ženu, ktorá sa musela vyrovnať s tragickým pôrodom dieťaťa a návalom emócií, či smútku. Podarí sa žene nájsť cestu späť k svojej rodine a partnerovi?

Beštia bez vlasti (Beasts of No Nation)

Príbeh filmu zachytáva mladého chlapca žijúceho v západnej Afrike, ktorý bol nedobrovoľne donútený, aby slúžil ako detský vojak v občianskej vojne potom, ako jeho dedinu zdecimovali povstalecké milície. Plynúcim časom sa z chlapca stane najlepší detský vojak. Film ako taký zachytáva krutý príbeh stratenej nevinnosti a ľudskosti.

The Trial of the Chicago 7

Historický príbeh od spisovateľa  Aarona Sorkina rozpráva o  varovnom príbehu o moci, odpore a sprisahaní. Tento film rozpráva príbeh skupiny Chicago 7, skupiny demonštrantov protivietnamskej vojny, ktorí sú obvinení z podnecovania nepokojov a sprisahania.

The Woman in the Window

The Woman in the Window alebo Žena v okne. Zachytáva príbeh ženy, ktorá trpí agorofóbiou. Ide o chorobu, kedy sa bojíte opustiť váš domov. Ale aj napriek tejto chorobe, je doslova posadnutou životom susedov, ktorých špehuje. Okrem iného berie nielen prášky, ale pije aj veľa alkoholu. Jedného dňa však videla brutálny zločin, nikto je však neverí vzhľadom na to, v akom psychickom stave sa nachádza. Podarí sa jej nakoniec tento zločin vyriešiť, aby boli potrestaní jeho aktéri?

Ktorý z filmov vyššie vás oslovil natoľko, že si ho pozriete? Prípadne, chýba vám vo výbere nejaký film? Dajte nám vedieť nižšie v komentároch.

Tagy
Zobraziť komentáre
Close
Close