Nájdi moje zariadenie vám umožní sledovať polohu členov vašej rodiny

Spoločnosť Google opäť plánuje rozšíriť službu Nájdi moje zariadenie. Tieto funkcie potešia hlavne rodičov, no nielen ich.

Google vylepší funkciu Nájdi moje zariadenie
Zdroj: Wikimedia (Google), Unsplash (Henning Witzel, Julius Drost), Úprava: Vosveteit.sk

Spoločnosť Google prekopáva funkciu Nájdi moje zariadenie. Mnohí ste o tejto funkcii už počuli. Ak nie, ide o platformu, ktorá vám dovolí nájsť váš smartfón, v prípade že ste ho stratili, alebo vám ho niekto ukradol.  

Nájdi moje zariadenie malo ale až donedávna jednu veľkú nevýhodu, museli ste mať smartfón pripojený na internet alebo na mobilné dáta. Ak ste splnili túto podmienku, v prípade krádeže ste mohli napríklad na diaľku resetovať mobil do továrenských nastavení a vyhnúť sa tak tomu, aby zlodej získal prístup k vašim dátam. Okrem toho ste mohli prehrať na smartfóne hlasný zvuk, ktorý vám ho pomohol nájsť.  

Odoberajte Vosveteit.sk cez Telegram a prihláste sa k odberu správ

Spoločnosť Google ale nedávno vytvorila takzvanú sieť Nájdi moje zariadenie, ktorá funguje podobne, ako to má iPhone už roky. Sieť využíva ostatné Android zariadenia, aby vám pomohla nájsť aj offline alebo vypnutý mobil.  

Túto možnosť ale nedostanú všetky zariadenia. Ako vysvetľuje Google, možnosť offline lokalizácie dostanú najprv zariadenia so špecializovaným hardvérom značky Pixel. Presnejšie pôjde o zariadenia Pixel 8 a Pixel 8 Pro. Tieto smartfóny však dokážete nájsť aj keď sa im minula batéria. Neskôr by mala byť funkcia dostupná aj pre ďalšie modely smartfónov. My ju už napríklad evidujeme na smartfónov spoločnosti Samsung. Je teda len otázkou času, ak ju ešte nemáte dostupnú, kedy ju budete mať. 

Google zároveň rozširuje ponuku kompatibilných zariadení a ak máte správne Bluetooth tagy, sledovať môžete aj svoje kľúče, peňaženku, batoh alebo čokoľvek, na čo toto drobné sledovacie zariadenie pripojíte. Popri tom ale budete môcť sledovať aj tablety, či inú elektroniku.    

Nájdete aj rodinné zariadenia

Ako informuje portál Android Authority, ani tam to ale nekončí. V kóde aplikácie sa objavil riadok, ktorý naznačuje, že do budúcna budete môcť lokalizovať aj zariadenia rodinných členov. Ak máte vytvorené rodinné účty, potom v aplikácii Nájdi moje zariadenie nájdete aj ich zariadenie.  

Zdá sa ale, že cez váš účet nebudete môcť označiť zariadenie člena rodiny ako stratené. Existuje však veľká pravdepodobnosť, že Google túto funkciu pridá do budúcnosti. Nájsť zariadenie člena rodiny pomôže napríklad v prípade, ak vaše dieťa niekde stratí svoj smartfón. Zároveň môže ísť o pomôcku pre rodičov, aby vedeli, že je ich potomok v bezpečí.  

Momentálne môžete sledovať polohu zariadení vašej rodiny cez Family Link aplikáciu. Tu však treba podotknúť, že vidíte len ich polohu. Správca rodiny nemá k dispozícii pokročilé možnosti, ktoré obsahuje aplikácia Nájdi moje zariadenie. Ako sme už spomenuli, cez Nájdi moje zariadenie viete na diaľku uzamknúť smartfón, nechať si prehrať lokalizačný zvuk alebo v najhorších prípadoch resetovať zariadenie do továrenských nastavení.  

Možnosť nájsť zariadenia rodinných príslušníkov sa objavila vo verzii 3.1.078-1. Predpokladá sa, že už čoskoro Google vydá túto verziu aj pre väčšinu užívateľov.  

Prihláste sa k odberu správ z Vosveteit.sk cez Google správy

Komentáre