SpravodajstvoXiaomi

Nadstavba MIUI získa v blízkej dobe dve významné zmeny: Budú sa páčiť aj vám?

V nadstavbe MIUI pribudnú dve novinky, ktoré možno potešia aj vás. Xiaomi sa konečne sústreďuje na praktické funkcie smartfónu.

Nadstavba MIUI od Xiaomi patrí medzi najlepšie úpravy Androidu z pohľadu na úpravy a personalizáciu smartfónu. Spoločnosť svoju nadstavbu pre Android stále vylepšuje a upravuje, no a práve preto sa vôbec nečudujeme, že ich smartfóny s týmto systémom sa držia na popredných priečkach v predajoch zariadení. Nastavení a vylepšení však stále nie je dosť a to si hovoria aj vývojári tohto systému. V súčasnosti totiž pracujú na ďalšom vylepšení, ktoré nám skvalitní používanie nášho smartfónu. Bližšie informácie o týchto novinkách nám priniesol portál Xiaomiadictos.com a my sa na ne teraz pozrieme spoločne.

Xiaomi Cloud získava redizajn

Menej významnou zmenou v nadstavbe MIUI je redizajn používateľského prostredia v Xiaomi Cloude. Táto služba je populárna medzi používateľmi pre zálohovanie súborov či nastavení domovskej obrazovky. Navyše ponúka 5GB úložiska zadarmo, čo pre zálohu domovskej obrazovky bohato stačí a uľahčí nám to prácu pri prechode na novší smartfón. Nadstavba MIUI 13 pôvodne priniesla len zmeny v oblasti funkcií či bezpečnosti a stability. Dizajnových zmien však bolo minimum a práve preto nás teraz teší, že sa jedna dizajnová zmena objavila aj v beta verzii nadstavby.

Odoberajte Vosveteit.sk cez Telegram a prihláste sa k odberu správ

Táto zmena má úplne prekopať rozloženie a zobrazovanie Xiaomi Cloudu v našom smartfóne a nachádza sa v MIUI beta verzii s označením V13 22.4.10. Ak však nevyužívate Xiaomi Cloud, túto zmenu ani nepostrehnete. V každom prípade ide o užitočný nástroj v našom smartfóne, na ktorý by ste sa mali pozrieť a dať mu aspoň šancu. Druhá zmena sa vás však isto dotkne o niečo viac.

Nadstavba MIUI nám umožní presúvať navigačné tlačidlá

Mnohí používatelia smartfónov určite už využívajú gestá, ktorými ovládajú svoj smartfón. Stále sa však nájde veľký počet používateľov smartfónov, ktorí jednoducho stále neopustili navigačné tlačidlá na spodnej strane displeja. Priznáme sa, že tieto tlačidlá stále využívame aj my, a preto nás táto novinka poteší. Uľahčí totiž prácu na smartfóne jednou rukou a určite pôjde o zmenu k lepšiemu. Navigačné tlačidlá sa totiž budú môcť nachádzať aj inde ako len v strede displeja.

Navigačné tlačidlá MIUI
Zdroj: Xiaomiadictos.com

Po novom si budeme môcť vybrať, na ktorú stranu chceme tieto tlačidlá umiestniť a tie sa tak prispôsobia našej preferencii. Ak teda preferujeme využívať smartfón len pravou rukou, nadstavba MIUI nám ich umožní posunúť o niečo viac k pravému okraju. Rovnako to platí aj pri ľavej strane, kam sa tieto tlačidlá dajú jednoducho presunúť. Nadstavba MIUI sa teda pomaly adaptuje aj pre prácu so smartfónom jednou rukou, čím reaguje na trend zmenšujúcich sa displejov a žiadosti používateľov o lepšie rozvrhnutie funkcií v smartfóne, aby mohli využívať len jednu ruku.

Uvítate niektorú zmenu v nadstavbe MIUI? A chýba vám v tomto systéme ešte niečo iné? Podeľte sa s nami v komentároch!

Prihláste sa k odberu správ z Vosveteit.sk cez Google správy
Tagy
Zobraziť komentáre
Close
Close