SpravodajstvoXiaomi

Nadstavba MIUI od Xiaomi prinesie zmenu, ktorá sa nie každému bude páčiť: Čo na ňu poviete vy?

Systémové správy v nadstavbe MIUI sa budú môcť zobrazovať v strede obrazovky, čo nie je úplne praktické riešenie rozloženia.

Nadstavba pre operačný systém Android od Xiaomi si stále prechádza novými a novými zmenami. Nie vždy nám však prinesú výraznú novinku a niekedy môže ísť skutočne len o malé vizuálne zmeny. Takouto zmenou bude aj zmena pozície systémových oznámení, ktorá nastane vo veľmi blízkej dobe. Nadstavba MIUI si tak prejde menšou, no predsa len významnou zmenou, ktorú nemusia úplne všetci uvítať. Pýtate sa prečo je tomu tak? Odpoveď nám prináša portál Xiaomiadictos.com a my sa na ňu teraz pozrieme spoločne. Pretože táto novinka môže v ľuďoch vyvolať len dve reakcie – buď sa im bude páčiť a uvítajú ju, alebo ju budú nenávidieť.

Systémové správy v nadstavbe MIUI budú po novom v strede obrazovky

Keď spomenieme systémové správy, myslíme také to malé okienko v smartfóne, keď sa nás smartfón spýta, prostredníctvom akej aplikácie má otvoriť daný súbor či odkaz na internet. Takáto správa sa doteraz zobrazovala v spodnej časti obrazovky, aby bolo jednoduchšie pracovať na smartfóne jednou rukou. Nadstavba MIUI sa však po novom zmení a tieto správy sa budú zobrazovať podľa najnovších informácií v strede zariadenia. Čo môže byť praktické, ak na smartfóne pracujeme dvoma rukami a je pre nás pohodlnejšie pracovať so stredom smartfónu. Na druhú stranu bude takmer nemožné pracovať na smartfóne len jednou rukou.

MIUI systémové správy
Zdroj: Xiaomiadictos.com

Nie je zatiaľ známe, z akého dôvodu Xiaomi presúva túto funkciu v nadstavbe MIUI. Používatelia smartfónov však už vyjadrili svoje zmiešané pocity. A ako sme už spomínali, delia sa len na dva tábory. Niektorí funkciu vítajú, no nie je ich veľa. Väčšina fanúšikov však túto novú zmenu nevítala úplne s nadšením. Dôvodom sú práve problémy s prácou so zariadením pri používaní len jednej ruky.

Zmena zatiaľ neprichádza na verejnosť

Našťastie pre nás sa zmena nachádza zatiaľ len v beta verzii nadstavby MIUI a do stabilnej verzie sa zatiaľ nechystá. Xiaomi tak nové rozvrhnutie systémových správ nakoniec nemusí priniesť vôbec ak zistí, že sa zmena neosvedčila. Je však dobré vedieť, s akými možnosťami sa čínsky gigant pohráva. Táto zmena by totiž úplne zmenila spôsob, akým pracujeme s našim zariadením.

Beta verzia s označením MIUI 13 22.3.21 však túto novinku testuje, no nakoniec ku nám prísť nemusí. V súčasnosti sa totiž stretáva najmä s negatívnymi ohlasmi a nebolo by to prvýkrát, čo Xiaomi takto od nejakej zmeny ustúpilo. A čo vy, pozdáva sa vám zmena uloženia systémových správ? Alebo ide podľa vás neužitočnú novinku? Podeľte sa s nami v komentároch!

Mohlo by Vás zaujímať

Tagy
Zobraziť komentáre
Close
Close