SpravodajstvoXiaomi

Nadstavba MIUI 14 prinesie vytúžené funkcie! Majitelia Xiaomi smartfónov, máte sa na čo tešiť!

Nadstavba MIUI 14 od Xiaomi prinesie vlastnosti, na ktoré fanúšikovia čakajú už dlho. Pozrite sa, na čo sa môžeme tešiť.

Nadstavba MIUI od Xiaomi bola prvým produktom spoločnosti, ktorý si získal vysokú popularitu. V jej počiatkoch sa nachádzala v zariadeniach konkurenčných spoločností ako napríklad ZTE, no po tom, čo si ju fanúšikovia obľúbili, si ju Xiaomi ponechalo len pre seba. V súčasnosti je práve táto nadstavba pre operačný systém Android jedným z hlavných dôvodov, prečo používatelia volia práve telefóny od Xiaomi. Aj napriek tomu má však niektoré vlastnosti, ktoré fanúšikovia príliš neobľubujú. To by sa ale v novej verzii s označením MIUI 14 malo zmeniť, informuje portál xiaomiadictos.com. Ak vás zaujíma, čo všetko nová verzia nadstavby od Xiaomi prinesie, ste na správnom mieste.

Nadstavba MIUI 14 prinesie tri hlavné novinky

Najnovšia verzia nadstavby MIUI má mať svoju premiéru v novej sérii vlajkových lodí od Xiaomi, pričom pôjde o sériu Xiaomi 13. A keďže je predstavenie týchto smartfónov a zároveň aj novej nadstavby už za rohom, čínsky gigant už na internet uverejnil rôzne informácie o tejto verzii systému. Podľa našich informácií tak vieme povedať, že systém nám teraz zaberie podstatne menej miesta na úložisku. Veľkosť firmvéru sa pri MIUI 14 má znížiť až o 23% oproti poslednej verzii MIUI 13, čo rozhodne nie je málo.

Odoberajte Vosveteit.sk cez Telegram a prihláste sa k odberu správ
MIUI 13_aktualizacia_3
Zdroj: Vosveteit.sk

Okrem toho by sa malo aj zlepšiť využívanie pamäte RAM. Xiaomi sa totiž pozrelo na automaticky zapínané procesy, ktoré v zariadeniach prebiehajú. Tie by sa mali znížiť, čím by čínsky gigant zabezpečil menšie požiadavky na pamäť RAM pri používaní zariadenia. Nadstavby MIUI 14 by tak mohla zapríčiniť rýchlejší a jednoduchší chod zariadení aj v telefónoch so slabšou hardvérovou výbavou. Ak však už isto všetci vieme, poslednou hlavnou novinkou má byť zvýšenie počtu systémových aplikácií, ktoré budeme môcť odinštalovať. V zariadení tak budeme mať oveľa menej nepotrebného bloatware, ktorý možno ani nevyužívame.

Predstavenie nadstavby sa odkladá

Ako sme už vyššie spomenuli, nová nadstavba MIUI 14 má prísť najskôr v telefónoch z radu Xiaomi 13. Ich predstavenie sa však odkladá z dôvodu štátneho smútku v Číne. Tento smútok je spôsobený úmrtím bývalého prezidenta a na jeho počesť je v Číne na druhý deň zakázané vykonávať veľké prezentácie a uverejnovať vtipné príspevky na sociálne siete. Pôvodný dátum predstavenia, teda 1. decembra 2022 neplatí a odhalenie nadstavby s novými smartfónmi a inými produktami sa presúva na neurčitý dátum.

Xiaomi 12 Pro
Zdroj: Unsplash (Shiva ID)

O bližších informáciách ohľadom predstavenia vás samozrejme budeme informovať. V súčasnosti však vieme len to, že nám nový dátum predstavenia spoločnosť prezradí včas. My očakávame, že sa nové telefóny spolu s nadstavbou MIUI 14 odhalia už budúci týždeň.

Potešia vás tieto nové funkcie nadstavby MIUI? A patríte medzi fanúšikov spoločnosti Xiaomi? Podeľte sa s nami v komentároch!

Prihláste sa k odberu správ z Vosveteit.sk cez Google správy
Tagy
Zobraziť komentáre
Close
Close