Nadstavba MIUI 13 príde po boku série Xiaomi 12: Známa Xiaomi komunita prináša dôkazy!

Smartfóny zo série Xiaomi 12 získajú nadstavbu MIUI 13 už pri predstavení. Sklamaním je však stále prítomnosť Androidu 11.

MIUI 13 nadstavba
Zdroj: YouTube (Beebom)

O nadstavbe vo verzii MIUI 13 od Xiaomi v poslednej dobe počujeme čoraz častejšie. Dôvodom je jej blížiaci sa príchod, ktorý by mal prebehnúť už v priebehu budúceho mesiaca. Spoločnosť na nej spolu so svojím developerským tímom pracuje už počas posledných šiestich mesiacov a my očakávame, že práve táto verzia nadstavby bude to najlepšie, čo nám Xiaomi ponúkne. A to už len preto že vieme, že táto verzia nadstavby má priniesť veľký redizajn používateľského rozhrania, množstvo skvelých noviniek a v neposlednom rade i podporu pre množstvo zariadení. Najnovšie nám však komunita Xiaomiui prináša nové informácie ohľadom predstavenia novej „trinástky“. Spolu s dôkazmi v kóde zak vieme povedať, že svoju premiéru bude mať práve v smartfónoch z radu Xiaomi 12.

Nadstavba MIUI 13 príde do niektorých smartfónov ešte s Androidom 11

Ako odhaľujú kódy pre smartfóny z radu Xiaomi 12, je veľmi pravdepodobné, že práve tieto zariadenia budú prvými, ktoré využijú novú nadstavbu MIUI s označením číslom trinásť. Tá bude predstavená už v priebehu budúceho mesiaca, pričom niektoré zdroje uvádzajú dátum 12.12. ako symboliku pre predstavenie generácie smartfónov Xiaomi 12. Iné zdroje zasa uvádzajú dátum 16.12. spolu s veľkým štvorhodinovým predstavovaním Xiaomi produktov. Vyskytujú sa však i informácie, že zariadenia z radu Xiaomi 12 budú predstavené až koncom decembra a po ich boku i nadstavba MIUI 13.

Odoberajte Vosveteit.sk cez Telegram a prihláste sa k odberu správ

Vďaka známej Xiaomi komunite však vieme, že zariadenia z radu Xiaomi 12 získajú nadstavbu MIUI 13 už pri ich predstavení. Naznačuje to aktuálny kód pripravovanej verzie systému pre model Xiaomi 12X, ktorý je v kódoch zaznačovaný ako Psyché a u nás na trhu sa objaví ako kompaktná verzia vlajkového Xiaomi 12. Nezabudnime však poznamenať, že verzia systému pre tento smartfón je stále postavená na verzii Android 11, čo nám odhaľuje kód V13.0.0.56.RLDCNXM, resp. V13.0.0.46.RLDMIXM pre globálnu verziu písmenkom R.

Android 12 príde do smartfónov ešte neskôr, ako nová verzia MIUI

I keď už dnes poznáme zoznam zariadení, ktoré získajú Android 12 medzi Xiaomi medzi prvými, nové smartfóny z radu Xiaomi 12 by mali získať ešte Android 11. Naznačuje nám to aspoň tento únik, ktorý síce odhaľuje nadstavbu MIUI 13, no i tak tu vidíme prítomnosť systému Android 11. Zdá sa teda, že Xiaomi tentokrát nepodceňuje adaptačné práce pre nový systém. I tak nás však mrzí, že nové zariadenia i tak získajú starší Android 11, aspoň teda v tomto prípade modelu Xiaomi 12X. Prvé zariadenia, ktoré získajú Android 12 od Xiaomi teda budú tieto.

  • Xiaomi Mix 4: V13.0.0.3.SKMCNXM
  • Mi 11 Ultra: V13.0.0.8.SKACNXM
  • Mi 11: V13.0.0.8.SKBCNXM
  • Redmi K40 Pro: V13.0.0.8.SKKCNXM
  • Redmi K40: V13.0.0.3.SKHCNXM
  • Mi 10S: V13.0.0.4.SGACNXM
  • Mi 11 Lite 5G: V13.0.0.5.SKICNXM

Čakáte na predstavenie modelov z radu Xiaomi 12? A získa váš smartfón ešte nadstavbu MIUI 13? Podeľte sa s nami v komentároch!

Prihláste sa k odberu správ z Vosveteit.sk cez Google správy

Komentáre