SpravodajstvoXiaomi

Nadstavba MIUI 13 prichádza aj do modelov, u ktorých by sme to nečakali: Tento model sa nenachádzal na žiadnom zozname!

MIUI 13 si už môžu užívať i majitelia populárneho Mi Note 10 Lite z roku 2020. Xiaomi tak predbieha svoj aktualizačný plán.

Xiaomi sa rozbehlo a aktualizáciami a pomaly ukončuje prvú vlnu aktualizácií, ktorú nám prisľúbilo ukončiť do konca marca. Počas posledných týždňov sme už mohli sledovať ako spoločnosť aktualizuje prvé modely z druhej vlny aktualizácií no to sme ešte nevedeli, že v súčasnosti aktualizuje aj model, ktorý nie je v aktualizačnom pláne. Čínsky gigant nás tak opäť prekvapuje so smartfónmi, ktoré aktualizuje na MIUI 13 spolu s Androidom 12 skôr, ako by sme čakali. Informáciu o tejto aktualizácii nám priniesol portál Xiaomiadictos.com a my vám teraz povieme, o ktorý model ide a ktoré smartfóny by mali byť už čoskoro aktualizované. Ste aj vy tak zvedavý? Pozrite sa na to spolu s nami!

Mi Note 10 Lite získava aktualizáciu na MIUI 13 skôr, ako ostatné modely

Novšie modely mu môžu len ticho závidieť. Starší Mi Note 10 Lite z roku 2020 totiž získava aktualizáciu skôr, ako by sme to čakali. Pôvodne sme rátali s tým, že tento populárny smartfón poháňaný čipsetom Snapdragon 730G získa aktualizáciu niekedy v tretej vlne aktualizácií. Spoločnosť sa však ponáhľa s aktualizáciami a snaží sa priniesť najnovšiu nadstavbu pre Android s označením MIUI 13 do čo najviac modelov. Navyše aktualizácia prichádza aj s Androidom 12, čo je v prípade tohto modelu veľmi pozoruhodné.

Odoberajte Vosveteit.sk cez Telegram a prihláste sa k odberu správ

V smartfóne nájdeme aktualizáciu pod označením V13.0.1.0.SFNMIXM, čo značí, že ide o globálnu verziu systému. Majitelia smartfónov s európskou verziou systému označenou písmenkami EU v kóde si tak budú musieť ešte chvíľu počkať. V každom prípade aktualizácia na MIUI 13 zrejme príde čoskoro aj do týchto modelov. Veľkosť aktualizácie je 2.9GB a pred aktualizáciou si nezabudnite zálohovať svoje dáta smartfónu pre prípadné chyby.

Prvá fáza aktualizácií je pomaly u konca

Ako sme už spomínali vyššie, Xiaomi nám prisľúbilo ukončiť prvú vlnu aktualizácií smartfónov na MIUI 13 do konca marca. Už teraz je však množstvo smartfónov mimo tento zoznam aktualizovaných a my tak vieme, že Xiaomi kombinuje prvú a druhú vlnu aktualizácií. No ako sa dozvedáme teraz, do plánov zahŕňa i smartfóny, ktoré aktuálne vo vlnách nie sú. A ktoré modely to teda majú získať aktualizáciu na MIUI 13 do konca mesiaca? Ide konkrétne o tieto smartfóny.

  • Mi 11, Mi 11 Ultra, Mi 11i, Mi 11X, Mi 11X Pro, Mi 11 Lite 5G, Mi 11 Lite 4G, Xiaomi 11 Lite 5G NE
  • Xiaomi 11T, Xiaomi 11T Pro
  • Redmi 10, Redmi 10 Prime, Redmi Note 10, Redmi Note 10 Pro, Redmi Note 10 Pro Max, Redmi Note 10 JE
  • Redmi Note 8 (2021)

Po aktualizácii modelu Mi Note 10 Lite môžeme očakávať, že v blízkej dobe Xiaomi aktualizuje ďalšie skvelé modely na najnovšiu verziu nadstavby MIUI 13. Nečudovali by sme sa, keby tak šlo o smartfóny ako modely z radu Redmi Note 9 či ďalšie smartfóny z roku 2020.

Vlastníte niektorý z týchto modelov? A máte už nadstavby MIUI 13 vo svojom smartfóne? Podeľte sa s nami v komentároch!

Prihláste sa k odberu správ z Vosveteit.sk cez Google správy
Tagy
Zobraziť komentáre
Close
Close