Nadstavba MIUI 13 mieri do trojice starších Xiaomi smartfónov: Nájdete medzi nimi aj ten svoj?

MIUI 13 si najnovšie môžeme vyskúšať aj v trojici lacnejších smartfónov z minulého a predminulého roka. Ako to však bude s MIUI 13.5?

MIUI 13_aktualizacia_1
Zdroj: Vosveteit.sk

Od predstavenia nadstavby MIUI 13 od Xiaomi ubehol už nejaký ten týždeň a čínsky gigant sa s aktualizáciami celkom ponáhľa. Stále ďalšie a ďalšie smartfóny získavajú svoje aktualizácie a to ani nehovoríme o tom, že prvá vlna aktualizácií je už za nami. Táto vlna aktualizácií sa skončila koncom marca, pričom obsahovala drahšie a novšie smartfóny spoločnosti. Teraz však prišiel čas na staršie smartfóny, ktoré sú stále populárne, no aktualizácie už tak pravidelne nedostávajú. Informácie o aktualizácii na najnovšiu verziu nadstavby MIUI nám priniesol portál Xiaomiadictos.com a my sa na ne teraz pozrieme. Aktualizáciu totiž získava až trojica smartfónov.

Trojica smartfónov od Xiaomi získava novú aktualizáciu

Prvý smartfón, na ktorý sa teraz pozrieme, bude Redmi Note 10S. Tento model sa stal akousi zlatou strednou cestou v modelovom rade Redmi Note 10, keď priniesol dostatočnú výbavu, no predsa len nižšiu cenu ako vrcholný Redmi Note 10 Pro. Stal sa tak obľúbeným smartfónom pre tých, ktorí nechcú za smartfón utratiť veľké peniaze, no predsa len by mali radšej lepšie vybavený smartfón. Model prišiel s predinštalovaným systémom Android 11 spolu s nadstavbou MIUI 12. Len krátko po predstavení sa tento model aktualizoval na nadstavbu MIUI 12.5. A teraz prechádza na najnovšiu verziu MIUI 13 spolu s veľkou aktualizáciou Androidu na Android 12.

Odoberajte Vosveteit.sk cez Telegram a prihláste sa k odberu správ

Ďalšími dvoma smartfónmi sú modely Mi Note 10 a Mi Note 10 Pro. Modely z novembra 2019 však prišli na trh so systémom Android 9 Pie, preto pre nás nie je prekvapením, že tieto smartfóny nezískavajú aktualizáciu na Android 12. Aktualizácia na MIUI 13 do týchto modelov má veľkosť 3GB a prichádza postavená na systéme Android 11. Ďalšiu veľkú aktualizáciu Androidu pre tieto modely nemusíme očakávať, pretože Android 11 je pre ne konečnou zastávkou. Majitelia sa však mohli potešiť aspoň z veľkej aktualizácie nadstavby MIUI, ktorá prináša zvýšenú bezpečnosť a stabilitu systému.

Xiaomi Mi Note 10 recenzia kamery
Zdroj: YouTube (Mrwhosetheboss)

Príde tento rok ešte verzia MIUI 13.5?

Keďže čínske Xiaomi v posledných dňoch distribuuje nadstavbu MIUI 13 do svojich smartfónov, šepká sa aj o tom, že by spoločnosť mala tento rok ešte priniesť jednu bodovú aktualizáciu na verziu 13.5. Komunita Xiaomiui dokonca priniesla logo, ktoré malo údajne patriť tejto verzii nadstavby, to však zrejme nebude úplne relevantné. Niektorí leakeri totiž poukazujú na to, že toto logo sa nachádza v aplikácii nadstavby MIUI už celé tri mesiace a je veľmi nepravdepodobné, že by čínsky gigant pracoval na novej verzii svojej nadstavby už takúto dobu. Tento rok by sme sa teda mali sústrediť len na verziu MIUI 13, ktorá by mala byť jedinou veľkou aktualizáciou systému pre tento rok.

Ďalšie veľké zmeny systému by teda prišli až budúci rok s verziou nadstavby MIUI 14. Spoločne teda môžeme pomaly čakať na distribúciu nadstavby MIUI 13, ktorá celkom rýchlym tempom prichádza do veľkého množstva zariadení. Medzi ne sa teraz pridali aj tri populárne modely s označením Redmi Note 10S, Mi Note 10 a Mi Note 10 Pro. Ako bude aktualizačný plán spoločnosti pokračovať vás budeme informovať aj naďalej.

Máte už váš smartfón aktualizovaný na verziu MIUI 13? Alebo ešte stále čakáte? Podeľte sa s nami v komentároch!

Prihláste sa k odberu správ z Vosveteit.sk cez Google správy

Komentáre