Nadstavba MIUI 13 bude veľkou zmenou pre Xiaomi smartfóny: Toto všetko sa zmení, čo na ňu poviete?

MIUI 13 sa už chystá na svoju premiéru. Pozrite sa s nami na novinky, ktoré očakávaná nadstavba prinesie. A že ich nebude málo.

MIUI13_2
Zdroj: Xiaomiportal.sk

Príchod novej nadstavby MIUI 13 sa už nezadržateľne blíži. Nový systém bude mieriť do desiatok smartfónov, primárne do tých, ktoré boli predstavené v posledných dvoch rokoch. I napriek tomu niektoré populárne smartfóny ostanú pred bránou tejto verzie systému, ako sme sa len nedávno dozvedeli. Nadstavba s číslovkou trinásť sa však v poslednej dobe objavuje na verejnosti čoraz častejšie a najnovšie informácie poukazujú na nový Xiaomi Launcher, ktorý je základom pre každý jeden smartfón z radov Xiaomi i Redmi. Zmenami si však prejde i Poco launcher určený pre smartfóny od ďalšej dcérskej spoločnosti. Aké zmeny nás teda v novej nadstavbe čakajú? Odpoveď nám prináša portál Xiaomiadictos.com.

Mnoho zaujímavých widgetov príde na scénu

Nie je tajomstvom, že nadstavba MIUI 13 sa má inšpirovať u konkurenčných systémov a priniesť novinku, ktorá sa už rok nachádza v systéme iOS od spoločnosti Apple či novom Androide 12. Widgety budú veľkou súčasťou systému, keďže postupom rokov prechádzali do úzadia a budúci rok by mali opäť nastúpiť na scénu. Vylepšené, elegantnejšie, s novými funkciami a skvele zapadajúce do dizajnu Material You, ktorý má byť novým štandardom pre používateľské rozhranie i u MIUI 13.

Odoberajte Vosveteit.sk cez Telegram a prihláste sa k odberu správ
Nove widgety Xiaomi MIUI 13
Zdroj: Xiaomiadictos.com

Nový Mi Launcher

Vstavaný launcher u Xiaomi smartfónov je jednoducho skvelý, jednoducho sa s ním narába a navyše podporuje množstvo prispôsobení podľa seba. A ak by vám nevyhovoval jeho dizajn, stále sa dá upraviť vďaka motívom, ktoré ponúka samotná nadstavba MIUI. Xiaomi Launcher si však tiež má v nadstavbe MIUI 13 prejsť niekoľkými zmenami a dizajn prostredia sa maximálne zmení. Prostredie má po novom priniesť nové animácie, možnosť interakcie so spomínanými widgetmi a tiež nový riadok pre vyhľadávanie, ktorý opäť nápadne pripomína systém iOS od Applu. Zdá sa teda, že prostredie systému bude prekopané do posledného detailu.

MIUI 13 prostredie
Zdroj: MIUIes

Centrum ovládania nadstavby MIUI 13 sa inšpiruje systémom iOS

Centrum ovládania iPhonov je ikonické a pozná ho snáď každý. Inšpirovať sa ním má však i Xiaomi a i keď sme tento rok mohli vidieť zmenu rozloženia Centra ovládania, budúci rok si prejde ešte väčšími zmenami. Nová nadstavba s označením číslom trinásť bude tak prepracovaná do každého detailu a novinky rozhodne nebudú chýbať. Čo poviete, páči sa vám?

MIUI 13 nové centrum ovládania
Zdroj: Xiaomiadictos.com

Nadstavba MIUI 13 bude mať rozhodne čo ponúknuť a nám už ostáva len si počkať na novinky, ktoré očakávaný systém prinesie. Predstavenie je naplánované už na najbližšie týždne i keď nevieme, kedy oficiálne príde i na náš trh. Pozdáva sa vám nové rozhranie nadstavby MIUI? A bude váš smartfón ešte medzi kompatibilnými zariadeniami? Podeľte sa s nami v komentároch!

Prihláste sa k odberu správ z Vosveteit.sk cez Google správy

Komentáre