SpravodajstvoXiaomi

Nadstavba MIUI 12.5 Enhanced hlási prvé problémy: Skutočne je toto to najlepšie, čo Xiaomi predstavilo?

MIUI 12.5 Enhanced prichádza do smartfónov spolu s nepríjemným problémom. Majitelia hlásia náhodné reštarty svojich zariadení!

Len pred niekoľkými dňami sme vás informovali, že Xiaomi začína uvoľňovať globálnu verziu MIUI 12.5 Enhanced i v Európe. Za ten čas nadstavba stihla prekvapiť nejedného fanúšika. Dôvodom je práve jej orientácia najmä na vlajkové modely, pričom prvé zariadenie na ktoré nadstavba zavítala nesie názov Poco F3. A i keď mala nadstavba s prívlastkom Enhanced priniesť lepší a prémiový zážitok z používania smartfónu, jej používatelia hlásia nepríjemný problém spojený práve s novou verziou systému. Na problém nás upozornil portál Xiaomiadictos.com.

Používatelia nadstavby MIUI 12.5 Enhanced hlásia neočakávané reštarty smartfónu

Keď si kúpite smartfón z prémiovej triedy a získate aktualizáciu na najprepracovanejšiu verziu nadstavby od spoločnosti, určite nečakáte, že sa váš smartfón bude neočakávane reštartovať. No a práve toto trápi majiteľov smartfónov bežiacich na globálnej verzii MIUI 12.5 Enhanced.

V tomto prípade nejde vôbec o ojedinelý prípad a problémy sú hlásené z viacerých zdrojov. Najčastejšie sa však zrejme problémy so systémom vyskytujú na verzii nadstavby V12.5.3.0.RKHMIXM, ktorú nájdeme práve v modeli Poco F3. Ak sa teda stretávate s náhodnými reštartami smartfónu, nie ste v tom sami.

Riešenie problému je na svete, no nejde o stopercentné riešenie

I keď sa v súčasnosti neodporúča aktualizovať smartfóny na túto verziu nadstavby, ak sa vám to už náhodou podarilo, poznáme riešenie. Nejde však o bežný spôsob opravy smartfónu a určite to nefunguje na všetkých modeloch. Za skúšku však nič nedáte, najmä keď váš smartfón nepracuje tak, ako by mal.

Majitelia týchto modelov hlásia, že sa im náhodným reštartom smartfónov podarilo zbaviť vo chvíli, keď vypli automatický jas na svojom zariadení. Iní zasa hlásia, že im k tomu dopomohlo deaktivovať funkciu rozšírenia pamäte RAM. Tak či onak dúfame, že sa spoločnosti v blízkej dobe podarí zbaviť sa tohto nepríjemného problému, pretože to na nadstavbu MIUI 12.5 Enhanced vôbec nevrhá dobré svetlo.

Máte už svoj smartfón aktualizovaný na MIUI 12.5 Enhanced? A stretli ste sa s týmto problémom? Podeľte sa s nami v komentároch!

Mohlo by Vás zaujímať

Tagy
Zobraziť komentáre
Close
Close