SpravodajstvoXiaomi

Nadstavba MIUI 12.5 Enhanced Edition je oficiálne tu! Dostupná je však iba pre túto dvojicu Xiaomi smartfónov

Nová softvérová nadstavba pre zariadenia od čínskeho Xiaomi sa dostáva na globálny trh. Väčšinu fanúšikov však nepotešíme.

Sprístupnenie očakávanej softvérovej nadstavby MIUI 12.5 Enhanced Edition pre globálny trh je konečne tu. Spoločnosť Xiaomi oficiálne spúšťa globálnu distribúciu potom, čo bola nadstavba dostupná pre vybranú hŕstku smartfónov na domácom, tj. čínskom trhu. Nadstavba aj napriek dlhšiemu čakaniu prichádza s miernym predstihom, keďže jej globálna dostupnosť bola spočiatku stanovená až na posledný štvrťrok 2021.

Väčšinu fanúšikov zrejme nepotešíme

Ako informuje zahraničný portál Notebookcheck.net, spoločnosť Xiaomi sprístupnila novú aktualizáciu softvérovej nadstavby s označením MIUI 12.5 Enhanced Edition pre dvojicu naozaj nečakaných zariadení. Fanúšikovia totižto už tradične očakávali, že nová nadstavba bude spočiatku sprístupnená iba pre vlajkovú sériu, čiže tie najvýkonnejšie zariadenia z portfólia výrobcu. Opak je pravdou, keďže v prípade tejto nadstavby, respektíve v prípade jej globálnej verzie, výrobca siahol po dvojici cenovo dostupnejších a menej výkonných zariadení. Konkrétne ide o zariadenia Xiaomi Mi 11X a POCO F3. Z „európskeho“ pohľadu ide však len o jedno a to isté zariadenie, keďže model Mi 11X je iba prezlečenou verziou smartfónu POCO F3, ktorý je dostupný na globálnom trhu.

Odoberajte Vosveteit.sk cez Telegram a prihláste sa k odberu správ

Majitelia vlajkových lodí si ešte musia počkať

Momentálne nie je vôbec jasné, prečo Xiaomi zvolilo takúto stratégiu. Testovanie verzie na „domácich“ používateľoch totižto prebiehalo na omnoho väčšom počte zariadení. I keď z úst Xiaomi zatiaľ nepadli žiadne konkrétne dátumy, momentálne môžeme len dúfať, že sa čínsky výrobca nakoniec uchýli ku sprístupneniu globálnej verzie aj pre ďalšie zariadenia už začiatkom 4. kvartálu tohto roka. Ak sa tak stane, majitelia tohtoročných vlajkových lodí sa môžu tešiť na novú nadstavbu už zhruba o mesiac, čiže začiatkom októbra.

Čo prináša nová nadstavba MIUI 12.5 Enhanced Edition?

Nová nadstavba má do zariadení Xiaomi vniesť najnovšie technológie, ktoré sa majú postarať najmä o zvýšenie výkonnosti, zefektívnenie niektorých procesov, no v neposlednom rade zlepšiť svižnosť samotnej softvérovej nadstavby. Xiaomi tieto vylepšenia nazýva pojmami „Swift Performance“, „Focused Algorithms“, „Atomize Memory“ a „Liquid Storage“. Softvérové vylepšenia by mali taktiež docieliť menšiu spotrebu energie, čiže vo výsledku by mali predĺžiť výdrž batérie. Samozrejme, v momentálnom štádiu ide skôr o teoretické reči a či naozaj došlo ku zásadným vylepšeniam ukáže až prax pri reálnom používaní tejto nadstavby.

Prihláste sa k odberu správ z Vosveteit.sk cez Google správy
Tagy
Zobraziť komentáre
Close
Close