SpravodajstvoXiaomi

Nabíjanie telefónu bez nabíjačky? Xiaomi chce posunúť nabíjanie smartfónov na novú úroveň!

Nabíjanie smartfónov môže byť vďaka konceptu od Xiaomi oveľa pohodlnejšie ako v minulosti. Spoločnosť pracuje na novom pracovnom stole.

Inovácie idú vpred každou chvíľou a zatiaľ čo sme nedávno mohli nabíjať svoje smartfóny len pomocou nabíjacieho kábla, dnes je už všetko inak. Rozširujú sa bezdrôtové nabíjačky a rovnako ani rýchlosti nabíjania nie sú také, aké boli v minulosti. Výrobcovia smartfónov si na nabíjaní dávajú jednoducho záležať, aby sme neboli ani chvíľu bez elektrickej energie. A čínske Xiaomi sa rozhodlo, že nabíjanie posunie na ďalšiu úroveň. K nabíjaniu totiž nebudeme potrebovať žiadnu nabíjačku. Svoj smartfón si totiž budeme vedieť nabiť priamo prostredníctvom nášho pracovného stola. Ako sa toto čínskemu gigantovi podarilo? Odpoveď nám prináša komunita Xiaomiui.

Svoj smartfón si vďaka Xiaomi nabijeme bez nabíjačky

Spoločnosť Xiaomi založená v Číne sa už viackrát pokúšala zmeniť spôsob, akým nabíjame svoj smartfón. Najskôr začala zvyšovať rýchlosti nabíjania a dnes najlepšie smartfóny môžeme nabiť už v priebehu približne dvadsiatich minút. Neskôr sme mohli sledovať zavedenie bezdrôtového nabíjania do väčšieho množstva smartfónov, ktoré rovnako posúva na novú úroveň. Najlepšie smartfóny totiž môžu využívať bezdrôtové nabíjanie až do 67W, pričom pre čínsku reguláciu je táto hodnota u novších modelov limitovaná „len“ na 50W.

Tu však spoločnosť ešte nekončí. Možno si spomínate na tzv. Xiaomi Air Charge, teda možnosť nabíjania smartfónov len prostredníctvom vzduchu. Ide o trochu futuristický koncept nabíjania, ktorý zatiaľ nie je komerčne dostupný. V budúcnosti by sa však táto možnosť mohla uchytiť ako jedna z možností nabíjania. Kým sa však dostaneme do tohto bodu, čínsky gigant má na pláne úplne iný projekt. Svoje smartfóny by sme si totiž mohli nabíjať jednoduchým položením na náš pracovný stôl, ukazuje posledná novinka.

Ako bude tento pracovný stôl fungovať?

Pracovný stôl od Xiaomi, ktorý nám umožní bezdrôtovo nabíjať náš smartfón, má mať v sebe zabudovaných 19 miest pre Qi nabíjanie. Súčasne by sme si teda prostredníctvom tohto stola mohli teoreticky nabíjať zároveň až 19 zariadení. Nebude záležať na tom, aké zariadenie by sme si nabíjali, teda či by šlo o smartfón, tablet či bezdrôtové slúchadlá s podporou bezdrôtového nabíjania.

Musíme však spomenúť, že v súčasnosti ide len o koncept nabíjania, ktorý zatiaľ nie je vo finálnej verzii. Predaj takéhoto pracovného stola by sa teda mohol uskutočniť pokojne až o niekoľko mesiacov, ak by aj do predaja prišiel. V každom prípade ide o veľmi zaujímavý koncept, ktorý by mohol v budúcnosti riešiť bezdrôtové nabíjanie nášho smartfónu a iných zariadení oveľa pohodlnejšie, ako je tomu teraz.

Kúpili by ste si takýto stôl aj ku vám domov? A podporuje váš Xiaomi bezdrôtové nabíjanie? Podeľte sa s nami v komentároch!

Tagy
Zobraziť komentáre
Close
Close