SpravodajstvoXiaomi

Na zoznam nepodporovaných smartfónov od Xiaomi pribudol ďalší populárny model: Takto vyzerá aktuálny zoznam!

Koniec softvérovej podpory zastihol ďalší populárny model od Xiaomi. Pozrite sa, ktoré modely už nezískajú žiadnu aktualizáciu.

V poslednej dobe ste si možno všimli, že Xiaomi o niečo častejšie aktualizuje svoj zoznam smartfónov, ktoré prišli o softvérovú podporu. Dôvodom je, že viaceré modely z roku 2019 už získali svoje dve až tri veľké aktualizácie systému a teraz prišiel čas rozlúčiť sa s nimi. Namiesto toho, aby ich spoločnosť odmeňovala novými aktualizáciami sa totiž skôr sústredí na novšie smartfóny, ktorých je v poslednej dobe celkom hojne. Najnovšie na tento zoznam pribudol legendárny model z roku 2019, ktorý stále vlastní veľké množstvo používateľov. Navyše nás tento smartfón prekvapuje tým, na akej verzii operačného systému skončil. Aktualizovaný zoznam nepodporovaných smartfónov nám prináša komunita Xiaomiui.

Na zoznam nepodporovaných Xiaomi smartfónov prichádza Mi 9T Pro

Koniec svojich aktualizácií momentálne hlási aj populárny model z roku 2019 známy ako Mi 9T Pro. Tento smartfón vo svojej dobe očaril vlajkovou výbavou za prijateľnú cenu, no rovnako aj svojou selfie kamerou. Šlo vtedy o experimentálny model spoločnosti, keďže sa Xiaomi snažilo zbaviť sa širokých rámikov a rôznych notchov v displeji pre selfie kameru. Selfie kamera s v prípade tohto modelu skryla do výsuvného modulu, ktorý vychádzal len vtedy, keď sme selfie snímač potrebovali využiť. Táto technológia sa na trhu udržala hneď u dvoch generácií, keďže aj jeho nástupca v podobe Poco F2 Pro získal tento výsuvný modul pre selfie snímač.

Jeho lacnejší súrodenec Mi 9T už o softvérovú podporu prišiel pred niekoľkými týždňami. Model známy v Číne ako Redmi K20 teraz na rovnakom zozname víta aj Mi 9T Pro, ktorý by sme v Číne hľadali pod označením Redmi K20 Pro. Posledná verzia systému Pro verzie smartfónu je Android 11 doplnený o nadstavbu MIUI 12. Všetci sme však čakali, že tento smartfón získa aspoň aktualizáciu na MIUI 12.5. Xiaomi nás ale prekvapilo a tento model verziu MIUI 12.5 nakoniec vôbec nezíska.

Takto vyzerá aktuálny zoznam modelov bez systémovej podpory

Posledná verzia zoznamu smartfónov bez systémovej podpory teda zahŕňa aj model Mi 9T Pro. Nájdeme ho však na zozname spolu so smartfónmi z radov Redmi, keďže ako sme spomínali, tento model v Číne nájdeme pod názvom Redmi K20 Pro. Aktuálne zoznamy smartfónov bez podpory sú celkom rozsiahle. Obsahujú však všetky modely bez podpory od úplne prvých smartfónov od Redmi, či Xiaomi. Ak si chcete overiť, či na zozname nenájdete náhodou aj svoj smartfón, môžete sa pozrieť nižšie.

Aktuálne očakávame, že sa na zozname objaví viac smartfónov z radu Mi 9. Ako však Xiaomi bude postupovať v ukončovaní softvérovej podpory pre svoje modely zatiaľ nevieme s určitosťou povedať.

Máte na zozname aj svoj smartfón? Alebo vlastníte už nejakú novinku? Podeľte sa s nami v komentároch!

Tagy
Zobraziť komentáre
Close
Close