Spravodajstvo

Na YouTube sa objavil koncept „znovuzrodeného“ zariadenia Nokie N95. Takto by smartfón vyzeral pravdepodobne dnes!

Svojho času išlo o model smartfónu, ktorý nemal konkurenciu

Nokia N95 bola predstavená v marci roku 2007 pričom išlo o jeden z najinovatívnejších smartfónov svojej doby. Zariadenie bolo poháňané operačným systémom Symabian, ponúkalo 5-megapixelovú hlavnú kameru, či dokonca aj selfie kameru, ktorá bol v tom čas veľmi vzácnou. Okrem iného najväčšou vychytávkou bola bezpochyby vysúvacia klávesnice, resp. ovládania hudby, či pokročilý multitastking.

Nokia N95
Zdroj: YouTube (MrMobile [Michael Fisher])

Nokia N95 v modernom šate? Takto mala vyzerať

Mnoho výrobcov sa rozhodlo postaviť nové produkty na dobrom mene svojich „starých“ modelov zariadení. Príkladom môže byť Motorola, ktorá predstavila v priebehu koncom minulého roka žiletku Razr, ale aj samotná Nokia, ktorá ešte v roku 2018 predstavila Nokiu 3310 v modernom prevedení. Zjavne však 3310 nebola jediným smartfónom, na ktorom spoločnosť aktívne pracovala. Nasvedčuje tomu najnovšie publikovaná správa portálom engadget.com, ktorá poukazuje na nepredstavený koncept smartfónu Nokia N95.  

Odoberajte Vosveteit.sk cez Telegram a prihláste sa k odberu správ

Portál konkrétne poukazuje na status Michaela Fishera, ktorý na sociálnej sieti zdieľal nefunkčný koncept Nokie 95 v modernom prevedení. Poľa jeho slov spoločnosť mala v pláne priniesť toto zariadenia opäť na trh, avšak v novom šate. Bohužiaľ (alebo našťastie?) sa tak nesalo.

„Nokia N95 bola posledným skvelým telefónom uvedeným na trh (pozn. redakcie: spoločnosťou Nokia) pred iPhone – a bol to taký trhák, že ho spoločnosť HMD Global takmer priniesla späť!“ píše Fisher v statuse nižšie.

Okrem iného publikoval aj video, v ktorom sa pozrel späť na špecifikácie pôvodnej Nokie 95. Ďalej, vo videu je zachytený aj koncept nepredstaveného zariadenia, ktorý si môžete pozrieť od 6. minúty .

Vo videu vyššie ste mohli vidieť nefunkčný prototyp zariadenia N95, na ktorom spoločnosť HMD pracovala. Rovnako ako svoj predchodca, tak aj tento koncept zariadenia disponoval vysúvacím displejom, ktorý ukrýva množstvo fotoaparátov a reproduktorov. Okrem iného disponoval ešte krúžkom okolo fotoaparátu Carl Zeiss, ktorý slúžil ako stojan.

Uvítali by ste „znovuzrodenie“ tohto modelu smartfónu v prevedení vyššie? Dajte nám vedieť v komentároch. 

Prihláste sa k odberu správ z Vosveteit.sk cez Google správy
Tagy
Zobraziť komentáre
Close
Close