Filmy a seriálySpravodajstvo

Na túto funkciu používatelia Netflixu čakali už dlho: Uvítate túto zmenu aj vy?

Predplatitelia Netflixu sa dočkajú dlhoočakávanej funkcie, ktorá im zabezpečí účet o niečo viac. Pozrite sa, o čo ide.

Aj vy ste možno zaregistrovali, že známa streamovacia služba Netflix aktuálne pracuje na viacerých zmenách vo svojich plánoch. Len nedávno totiž predstavila svoje predplatné s reklamami, ktoré síce u nás zatiaľ nie je dostupné, no v blízkej dobe sa tak stane. Okrem toho služba plánuje zakročiť proti zdieľaniu účtov medzi osobami z iných domácností, pričom umožnila oddelenie účtov. Po novom by okrem iného takéto zdieľanie účtov malo byť spoplatnené dodatočným poplatkom zatiaľ neznámej výšky. Medzi novinky Netflixu však po novom budeme môcť zarátať aj možnosť odhlásenia účtov na diaľku, čo zatiaľ nebolo možné. O zmene nás informoval portál Netflixu.

Používatelia Netflixu sa budú môcť odhlásiť odkiaľkoľvek

Ak patríte medzi používateľov služby Netflix a pokúsili ste sa niekedy odhlásiť svoje zariadenie na diaľku, teda z iného zariadenia, určite ste si všimli, že to nebolo možné. Po novom sa však majú používatelia Netflixu konečne dočkať funkcie, ktorá im pomôže vo viacerých situáciách. Jednou z nich je napríklad prípad, kedy sa im do účtu dostal niekto cudzí, kto by nemal mať prístup. Ak by sa vám niekto dostal do účtu, jednoducho by ste ho odhlásili a následne si zmenili heslo. Nemuseli by ste tak odhlasovať všetky prihlásené zariadenia.

Odoberajte Vosveteit.sk cez Telegram a prihláste sa k odberu správ
Netflix
Zdroj: unsplash.com (Oscar Vargas)

Nová funkcia Netflixu nám bude užitočná aj vo chvíli, kedy jednoducho budeme chcieť odhlásiť zariadenie, ktoré už dlho nevyužívame. To sa môže stať napríklad vo chvíli, kedy máte Netflix prihlásený na starom počítači, no dávno pozeráte filmy a seriály len prostredníctvom vašej smart TV.
Okrem toho sa používateľom mohlo jednoducho stať, že sa prihlásili napríklad u kamaráta. Zabudli sa však odhlásiť na kamarátovom počítači mohli tak nechať Netflix prihlásený.

Uvidíte zariadenie, aj profil, pod ktorým sa používateľ prihlásil

Aj v súčasnosti môžete mať prehľad, na akých zariadeniach ste si svoj Netflix účet prihlásili. To však nemení nič na tom, že neviete, aký používateľský profil toto zariadenie využil. Akonáhle teda zdieľate svoje konto s partnerom či deťmi, uvidíte, že niekto toto konto využil na neznámom zariadení. Vy sa tak môžete konkrétnej osoby spýtať či sa do Netflixu prihlásil na tomto neznámom zariadení práve on. Akonáhle vám to nepotvrdí, môžete ten účet veľmi jednoducho odhlásiť.

Netflix_filmy a serialy
Zdroj: Vosveteit.sk, Netflix logo

Ako sme už spomenuli, zmien, ktoré do Netflixu v blízkej dobe zavítajú, bude viac. Známa streamovacia platforma tak reaguje na svoje zvýšenie cien predplatného. To chce vykompenzovať novými funkciami pre lepší komfort používateľov. A my musíme skonštatovať, že sa nám tieto zmeny aj na úkor vyššej ceny služby pozdávajú.

Patríte medzi predplatiteľov Netflixu? A uvítate túto novinku? Podeľte sa s nami v komentároch!

Prihláste sa k odberu správ z Vosveteit.sk cez Google správy
Tagy
Zobraziť komentáre
Close
Close