SamsungSpravodajstvo

Na trhu so skladateľnými smartfónmi reálne existujú len 2 výrobcovia, je však medzi nimi významný odskok, ukazujú dáta

Samsung ovládol trh so skladateľnými smartfónmi. Konkurencia môže len slepo závidieť.

Ešte začiatkom januára tohto roka prišla spoločnosť Counterpointresearch s trhovými podielmi výrobcov smartfónov naprieč globálnym trhom so skladateľnými zariadeniami. Podľa očakávania, trh ovládla spoločnosť Samsung.

Kórejský výrobca smartfónov v minulom roku predstavil viacero modelov telefónov tohto druhu. Napríklad Galaxy Z Fold 3, či Z Flip 3. Činili sa však aj iní výrobcovia. Xiaomi napríklad predstavilo Mi Mix Fold a Huawei zariadenie P50 Pocket. Spoločnosti však nedokázali zaujať tak veľké množstvo zákazníkov ako Samsung. Treba ale uviesť, že P50 Pocket prišiel v závere roka. Ale aj napriek tomu, sme mohli vidieť z kuchyne Huaweiu na trhu skladateľný telefón Mate X2, resp. Mate X2 4G.

Najnovšie s obdobnými správami, ako prišla spoločnosť Counterpointresearch.com v úvode roka, prichádza aj spoločnosť omdia.com.

Samsung ovládol trh: Konkurencia takmer neexistuje

Dáta spoločnosti Omdia odhaľujú, že Samsung v priebehu uplynulého roka ovládol trh so skladateľnými smartfónmi. Celkovo na trh bolo dodaných približne 9 miliónov skladateľných zariadení. V prípade dvoch najúspešnejších modelov spoločnosti Samsung (Z Flip 3 5G a Z Fold 3 5G), dodávky presiahli 7 miliónov  zariadení. Ako môžete vidieť nižšie na grafe, tak spomedzi konkurencie sa ako tak darilo ešte spoločnosti Huawei, ktorá predala približne 0,9 milióna skladateľných smartfónov. Inými slovami, čínsky gigant pokryl približne 10% dopytu. V prípade ostatných výrobcov, predaje sú zanedbateľné. Foldable smartphone by model 2021

Analytici ďalej odhadujú, že v tomto roku bude na trh dodaných okolo 14 miliónov skladateľných smartfónov. V roku 2026, ich bude však už 64 miliónov, dodávajú.

Výskumníci rovnako hovoria, že neočakávajú významné zmeny v poradí na trhu v súvislosti so skladateľnými smartfónmi v najbližšom období.

„Dodávky vlajkových lodí Samsungu, ako sú séria Galaxy S a Note, z roka na rok klesajú. Aby Samsung mohol konkurovať rýchlemu pokroku čínskych OEM a Apple na prémiovom trhu, rozhodol sa staviť na svoje skladacie smartfóny. V počte a predaji skladacích smartfónov je ďaleko pred svojimi konkurentmi,“ povedal Zaker Li, hlavný analytik v tíme mobilných zariadení Omdia.

Treba však uviesť, že Apple, ak predstaví skladateľný smartfón, tak môže zamiešať kartami. Samsung by si mal ale udržať dominantné postavenie na trhu s výrazným odskokom od ďalších výrobcov.

Analytici ďalej hovoria, že Samsung v porovnaní s konkurenciou má jednu veľkú výhodu, ktorou je dcérska spoločnosť Samsung Display, svetový výrobca a jednotka na trhu v oblasti skladacích displejov.

Tagy
Zobraziť komentáre
Close
Close