Na tieto Xiaomi smartfóny si už dnes vieme nainštalovať Android 12 spolu s nadstavbou MIUI 13: Idete do toho?

Android 12 spolu s nadstavbou MIUI 13 je k dispozícii pre päticu smartfónov od Xiaomi. Inštalácia systému je jednoduchá, pozrite sa na to!

MIUI 13 a Android 12
Zdroj: nextnewssource.com, Vosveteit.sk

Operačný systém Android 12 je tu s nami už nejaký ten týždeň a nadstavba MIUI 13 niekoľko dní. Fanúšikovia spoločnosti Xiaomi isto vedia, že do istých smartfónov prídu tieto dve verzie systému spolu. Na globálnom trhu sa však nadstavba MIUI 13 ešte neobjavila, a tak všetci čakáme, kedy oficiálne príde. Táto verzia systému však nemusí prísť len oficiálnou cestou prostredníctvom OTA (Over The Air). Novú verziu systému si do smartfónu môžeme nainštalovať i manuálne prostredníctvom známej Xiaomi.eu ROM. Tá vychádza z pôvodnej čínskej ROM, a preto tieto verzie systému prichádzajú skôr ako oficiálne globálne verzie. Ak by vás teda zaujímalo, do ktorých smartfónov si nový Android 12 i nadstavbu MIUI 13 môžete nainštalovať už dnes, sledujte pozorne.

Aké novinky so sebou nadstavba MIUI 13 prináša?

Ak patríte medzi fanúšikov spoločnosti Xiaomi, isto vám neuniklo, aké novinky prináša nadstavba MIUI 13 do smartfónov. Vývojári nadstavby sa v prípade „trinástky“ sústredili najmä na výkon a stabilitu systému, no nechýbajú ani viditeľné novinky. Či už sa rozprávame o funkciách alebo o vizuálnych zmenách, nová verzia nadstavby má čo ponúknuť. Významnou zmenou je napríklad bohatšia komunikácia medzi viacerými platformami známa i ako MIUI Wonder Center.

Odoberajte Vosveteit.sk cez Telegram a prihláste sa k odberu správ

Nesmieme zabudnúť však ani na viaceré prvky ochraňujúce naše súkromie, medzi ktoré zaradíme napríklad vodoznak pri snímaní citlivých dokumentov. Nadstavba MIUI 13 so sebou prináša i viacero interaktívnych widgetov, ktoré nám uľahčia prácu so smartfónom. A v neposlednom rade spomenieme i nový font písma, ktorý sa nazýva Mi Sans. A nie, tento font nemá nič spoločné s nepopulárnym Comic Sans.

Pre tieto smartfóny je už nový systém dostupný

Ako sme všetci mohli očakávať, pár dní po predstavení nadstavby sa nám objavili i prvé custom verzie systému. Medzi najpopulárnejšie patrí samozrejme Xiaomi.eu ROM, ktorá do niekoľkých smartfónov neprináša len MIUI 13, ale rovno i Android 12. Inštalácia tejto ROM je jednoduchá, no pustite sa do nej len vo chvíli, kedy naozaj veríte tomu, že to zvládnete. Nepreceňujte tak svoje schopnosti. Custom Xiaomi.eu ROM pre MIUI 13 i Android 12 je v súčasnosti dostupná pre tieto zariadenia.

  • Xiaomi MIX 4
  • Mi 11 / Mi 11 Ultra
  • Mi 11i
  • Poco F3

Novú verziu systému si môžete stiahnuť z tohto odkazu, no nezabudnite si vybrať verziu určenú pre váš smartfón. Tak čo, idete do toho? Podeľte sa s nami v komentároch!

Prihláste sa k odberu správ z Vosveteit.sk cez Google správy

Komentáre