SpravodajstvoTechnológie

Na Slovensku dátujeme na LTE a zvyšok sveta spúšťa 5G. V Južnej Kórei sa ale spúšťa výskum pokročilejšieho 6G

Spoločnosť LG Electronics sa plánuje pustiť do úplne neprebádaných vôd telekomunikačných sietí. LG sa totižto rozhodlo preskúmavať možnosti nadchádzajúcej generácie bezdrôtového pripojenia 6G, ktoré by malo nadviazať na úspechy pokročilého 5G, ktoré sa pomaly dostáva do všetkých kútov sveta.

Špeciálne výskumné centrum v Južnej Kórei

LG oznámilo spustenie nového 6G výskumného centra v rámci Kórejského inštitútu pokročilých technológií (KAIST Institute). Novovzniknuté výskumné centrum povedie Cho Dong-ho, profesor elektrotechniky v Kórejskom inštitúte vedy a techniky. Spoločnosť LG má spolu s inštitútom spolupracovať na nových technológiách, ktoré majú spojiť 5G a 6G s cieľom získať prístup na trh s 6G rýchlejšie, ako konkurencia.

Odoberajte Vosveteit.sk cez Telegram a prihláste sa k odberu správ

„Spoločnosť LG posilní svoj výskum v telekomunikačných sieťových technológiách, aby viedol proces globálnej štandardizácie pre siete 6G,“ uviedol šéf technologického úradu LG, Park Il-Pyung.

Lídrom teraz, ako aj lídrom v budúcnosti

Juhokórejská spoločnosť je svetovým lídrom v komercializácii 4G LTE sietí po celom svete. Podľa dostupných údajov získala spoločnosť LG od roku 2012 do roku 2016 najväčší počet patentov na technológie ohľadom LTE a LTE-Advanced. Odnož spoločnosti, LG Uplus, bola taktiež jednou z prvých spoločností na svete, ktorá sa pustila do distribúcie 4G LTE služieb. Presnejšie, svoje služby ponúkla miestnym rivalom – SK Telecom a Korea Telecom.

Nezaostáva ani v oblasti 5G

Celá situácia vyzerá na prvý pohľad naozaj čudne. Prečo sa LG nepustilo do vývoja 5G, ale radšej sa púšťa rovno do 6G? LG sa do vývoja 5G pustilo a to už celkom dávno. Spoločnosť totižto dlhé roky spolupracuje s Qualcommom a to najmä pri vývoji automobilových komunikačných technológií s cieľom vyvinúť komunikačnú technológiu pre mobilné siete. Mobilná komunikačná technológia pre autá totižto dokáže poskytovať dáta s potrebnou rýchlosťou v závislosti od aktuálneho prostredia. Výsledkom tejto spolupráce je, že práve spoločnosť LG je prvou spoločnosťou na svete, ktorá navrhuje globálny štandard pre 5G automobilovú komunikačnú technológiu.

Zdroj: gizchina.com, úvodný obrázok (LG)

Prihláste sa k odberu správ z Vosveteit.sk cez Google správy
Tagy
Zobraziť komentáre
Close
Close