Spravodajstvo

Na Marka Zuckerberga si zrejme posvietia aj v Moskve. Bude musieť vysvetliť aj jeho nedávne rusofóbne poznámky

Mark Zuckerberg, generálny riaditeľ spoločnosti Facebook, len prednedávnom svedčil v Európskom parlamente, no pred sebou má zrejme ďalšiu výzvu. Po grilovaní v americkom senáte a EP ho čaká ešte tvrdší oriešok. Na návštevu ho len pred niekoľkými hodinami pozvali najvyšší ruskí predstavitelia.

Primárna pointa stretnutia je úplne iná, ako tomu bolo doteraz

Ako prvý, prišiel s týmto návrhom senátor Anton Belyakov, ktorý reagoval na požiadavku samotného prezidenta Ruskej federácie, aby prešla ekonomika veľkou digitalizáciou: „Som absolútne presvedčený, že toto je osoba, ktorá s nami môže zdieľať nápady a ide o človeka, ktorý stále pozerá do budúcnosti. „ Podľa Belyakova sa témy digitalizácie ekonomiky dostal Mark Zuckerberg hneď niekoľkokrát a vláde by tak mohol napomôcť vo viacerých oblastiach. „Napokon, Mark Zuckerberg hovoril aj o bezpečnosti informácií, neposkytovaní osobných údajov a bránení v šírení škodlivého obsahu, „ dodal Belyakov.

Odoberajte Vosveteit.sk cez Telegram a prihláste sa k odberu správ

Rusko sa na predošlých stretnutiach spomínalo hneď niekoľkokrát

O Rusku sa sám Mark Zuckerberg vyjadroval hneď niekoľkokrát. Vo väčšine prípadov ho spomínal na stretnutiach s americkými politikmi, no takisto naň nezabudol aj v Európskom parlamente. Práve v ňom politikom povedal, že Facebook bol počas volieb v USA príliš pomalý na to, aby zistil zasahovanie do volieb z Ruskej strany. Jeho pripomienky ohľadom Ruska boli často dosť na hrane a zneli až rusofóbne, čo si (pre Zuckerberga bohužiaľ) uvedomujú aj samotní ruskí predstavitelia. Jeden zo senátorov vo vrchnej komore navrhol, aby takáto osoba vôbec pozvaná nebola. Na druhej strane, hovorkyňa Valentina Matvienko povedala, že sa naopak musia stretnúť aj s rusofóbnymi osobami. Na záver uviedla: „Prečo by nemohla federálna rada vstúpiť do dialógu s touto osobou a bližšie sa jej spýtať na jej rusofóbne výroky? „ Pokiaľ Zuckerberg zvažuje návštevu Moskvy,  mal by svoje predošlé výroky o Rusku vysvetliť vopred, aby sa v hlavnom meste Ruska náhodou záhadne nevyparil.

Hovorkyňa Valentina Matvienko úplne na záver uviedla, že samotný návrh na pozvanie Zuckerberga považuje za význačný a to, či sa tohto stretnutia naozaj Zuckerberg zúčastní, je podľa nej druhoradé. Mark Zuckerberg by mal tým pádom čoskoro prijať pozvánku na stretnutie s predstaviteľmi Ruska. Je naozaj otázne, či sa takéhoto stretnutia vôbec zúčastní. Do Európskeho parlamentu sa mu najprv moc nechcelo, a kolegov zo Spojeného kráľovstva odmietol už viackrát.

Zdroj: engadget.com, úvodný obrázok (YouTube – PBS NewsHour)

Prihláste sa k odberu správ z Vosveteit.sk cez Google správy
Tagy
Zobraziť komentáre
Close
Close