HuaweiSpravodajstvo

Na Huawei sa to valí. Biden pritvrdzuje, podpisuje zákon, ktorý spoločnosti znepríjemní ďalšie podnikanie

Americký prezident Joe Biden podpísal novú legislatívu, ktorá FFC zabraňuje prijímaniu žiadostí od spoločností, ktoré sú bezpečnostnou hrozbou.

Spoločnosť Huawei je pod dlhodobým tlakom amerických úradov v čoho dôsledku, sa z niekdajšieho lídra na trhu so smartfónmi, postupne stáva nerelevantný hráč. Problémom pritom nie je len domáci trh, ale i globálny. Napríklad v Európe, spoločnosť pokryla v 3. kvartáli tohto roka dopyt len na úrovni 2%. Rovnako treba uviesť, že ako plynie čas a používatelia obmieňajú staré zariadenia za nové, tak postupne Huawei stráca i trhový podiel ako taký.

USA zvyšuje na Huawei tlak

Najnovšie správy, na ktoré poukazuje portál engadget.com naznačujú, že situácia spoločnosti Huawei, sa nezlepšuje, ba naopak. Dôvodom sú nové sankcie zo strany amerických úradov.

Odoberajte Vosveteit.sk cez Telegram a prihláste sa k odberu správ

Administratíva Joe Bidena ide v podobných šľapajach, ako tá trumpova. Americký prezident, Joe Biden, najnovšie podpisuje nové zákony, ktoré robia spoločnosti Huawei vrásky na čele. V dôsledku novej legislatívy, FCC (Federal Communications Commission) už nemôže zvažovať žiadne nové udelenie licencií pre produkty, ktoré by mohli byť potenciálne nebezpečnými pre národnú ochranu.

Zákon o Bezpečných zariadeniach hovorí, že Federálna komisia pre komunikácie (FCC) by už nemala kontrolovať žiadosti od spoločností, ktoré sú považované za hrozbu. Sankcie sa okrem iného týkajú i ZTE a ďalších troch čínskych spoločností. Znamená to, že zariadenia od Huawei, ZTE a ďalších čínskych spoločností na zozname, nemožno používať v amerických telekomunikačných sieťach

Samotný zákon bol schválený americkým kongresom ešte v priebehu minulého mesiaca a to konkrétne 28. októbra, čakal však na podpis prezidenta. Platnosť tohto zákona prichádza v čase pred virtuálnym summitom, kde sa má Biden stretnúť s čínskym prezidentom, Xi Jinpingom. Rovnako treba uviesť, že FCC spustilo v minulosti program, ktorého cieľom je nahradiť technológie spoločnosti Huawei a ďalších spoločností na zozname, za iné „bezpečnejšie“ technológie.

Prihláste sa k odberu správ z Vosveteit.sk cez Google správy
Tagy
Zobraziť komentáre
Close
Close