SpravodajstvoVeda a výskum

Na aukcii sa objavil negatív nahrávky, zachytávajúcej pitvu mimozemšťana: Ide o skutočnosť, alebo podvrh?

Pitva mimozemšťana je nahrávka, ktorá vznikla po údajnej havárii lietajúceho taniera v Roswelli.

V roku 1995 sa po prvýkrát objavil 17-minútový film, ktorý ukazuje údajnú pitvu mimozemšťana. Na záberoch môžete vidieť zvláštneho tvora, pripomínajúceho človeka. Pitva tohto tvora bola údajne vykonaná po havárii lietajúceho taniera neďaleko amerického mesta Roswell, v roku 1947, píše portál IFL Science.

Po prvýkrát sa nahrávka dostala na verejnosť video producentom Rayom Santillim, ktorý tvrdil, že ju dostal od kameramana americkej armády, zatiaľ čo sa snažil získať zábery Elvisa Presleyho. Nahrávka je naozaj známa a bola spomenutá aj v seriáloch Akty X, alebo Seinfeld. Nahrávka po zverejnení vyvolala nepokoje a dokonca sa aj dostala do americkej televízie Fox. Táto stanica nakrútila dokument s názvom Alien Autopsy: Fact or Fiction?

Odoberajte Vosveteit.sk cez Telegram a prihláste sa k odberu správ

Celé roky sa predpokladalo, že ide o naozaj autentický záber. Nadšenci fenoménu UFO verili, že sa pozerajú na skutočnú pitvu mimozemského tvora, aj napriek dôkazom, ktoré by mohli hovoriť o opaku. Už samotný vzhľad mimozemšťana nevzbudzuje veľkú dôveru a vyzerá, ako keby ho vytiahli priamo zo Sci-fi seriálu. Napriek tomu bol záber podrobený dôkladným analýzam od rôznych UFO nadšencov a tí nakoniec aj priznali, že s najväčšou pravdepodobnosťou ide o podvrh.

Podvrh, či skutočnosť?

Nakoniec sa priznal filmár Spyros Melaris, ktorý stál za falošnou nahrávkou. Tvrdil, že spolu s jeho tímom použili mäso od mäsiara, lekárske nástroje a kožu na to, aby pitvu nakrútili. Nahrávka bola nakrúcaná v jednom z londýnskych bytov. Na nahrávke pracoval aj človek, ktorý robil špeciálne efekty v seriály Doctor Who. Podľa jeho slov vytvorili mimozemšťana tak, že napchali kravský žalúdok, jahňaciu nohu a zvieracie mozgy do latexového kostýmu, ktorý vytvorili podľa jeho 10-ročného syna.

Producent Ray Santilli neskôr priznal, že nahrávka bola naozaj hraná, no on a jeho tím sa snažili zrekonštruovať reálne zábery, ktoré videli dva roky skôr.

„V roku 1993, alebo 1994 sme videli naozajstnú pitvu mimozemšťana a zábery sme si priniesli späť do Anglicka. Nahrávka sa ale úplne poškodila a nám ostalo len niekoľko záberov, pomocou ktorých by sme ju mohli zrekonštruovať,“ tvrdí Santilli.

Dnes sa predáva negatív z tohto filmu, ktorý môže byť váš, len za jeden milión amerických dolárov. K predaju sa vyjadril aj autor filmu, Spyros Melaris, ktorý tvrdí, že s aukciou negatívu nesúhlasí.

Pitva mimozemšťana
Predávaný negatív z filmu Pitva mimozemšťana. Zdroj: Rarible.com

Podľa neho dražba vyvoláva dojem, že ide o skutočné video, odtajnené americkou CIA a to nie je pravda. Údajne ide o negatív priamo z natáčania jeho „rekonštrukcie“ a žiadna reálna nahrávka neexistuje. Aukciu považuje za podvod a už podnikol aj právne kroky na nápravu.

Prihláste sa k odberu správ z Vosveteit.sk cez Google správy
Tagy
Zobraziť komentáre
Close
Close