Spravodajstvo

Musk je opäť pod veľkou kritikou. Urobil krok vedľa, či nie? Eco aktivisti sú v pozore!

Musk, ktorý „predáva“ Teslu ako eco-friendly spoločnosť, pobúril verejnosť.

Spoločnosť Tesla v súčasnosti je najväčším výrobcom elektromobilov na svete. Elon Musk o nej hovorí ako o eco-friendly spoločnosti, minimálne to sa nám snaží predať.

Najnovšie portál Futurism.com upozorňuje na známy Twitter účet ElonJet, ktorý sa Musk snažil v minulosti podplatiť, aby nesledoval to, ako využíva súkromné lietadlo. Jeden z najnovších statusov vyvolal pobúrenie medzi používateľmi internetu a bezpochyby aj medzi eco aktivistami. Ide konkrétne o let z San Jose do San Francisca. Pre tých, ktorý nevedia, tak tieto dve mestá sú od sebe vzdialené približne 60 kilometrov a cesta  autom z jedného mesta do druhého, trvá približne 40 minút.

Odoberajte Vosveteit.sk cez Telegram a prihláste sa k odberu správ

Muskovi sa ale zdá táto cesta pravdepodobne pridlhá. Účet Hersin na Twitteri upozorňuje na to, že Musk nám predáva Teslu ako eco-friendly spoločnosť, ale on sám využije radšej lietadlo, ktoré za sebou zanecháva neporovnateľne väčšiu uhlíkovú stopu ako auto, hoci cesta z jedného bodu do druhého trvá pár desiatok minút.

„Elon predáva Teslu ako „eko-friendly“ spoločnosť, medzitým používa svoje prúdové lietadlo na presun na túto krátku vzdialenosť, čím znečisťuje ovzdušie viac, ako ja urobím so svojím autom za rok. Wow aký hrdina.“

Nebolo by na tom nič také strašné, ak by Musk netvrdil, že jeho firmy pomáhajú riešiť klimatické zmeny, čo prízvukuje vždy, keď je na to vhodná príležitosť. Len pre pripomenutie, koncom minulého mesiaca vyplávala na povrch konverzácia medzi Muskom a Billom Gatesom, ktorého konfrontoval a odmietol s ním spolupracovať, lebo shortuje akcie Tesly. Musk konkrétne uviedol:

„Prepáč, ale nemôžem brať otázku ohľadne filantropie vážne, keď masívne shortujes proti Tesle, spoločnosti, ktorá robí významné zmeny, aby vyriešila klimatické problémy.“

Pre tých, ktorí nevedia, tak shortovanie je aktivita, kedy akcionár predá akcie spoločnosti s cieľom, aby ich neskôr kúpil lacnejšie. Inými slovami, obchodník očakáva, že v krátkej budúcnosti sa prepadne hodnota akcií, a preto ich predáva za aktuálne vyššiu cenu s cieľom, aby ich neskôr kúpil lacnejšie.

Mimochodom, let z San Jose do San Francisca trval 9 minút. Musk tak ušetril približne 30 minút svojho času, ale na úkor životného prostredia.

Prihláste sa k odberu správ z Vosveteit.sk cez Google správy
Tagy
Zobraziť komentáre
Close
Close