SpravodajstvoTechnológie

Môže AI nahradiť človeka na vysokokvalifikovanej pozícii? Tejto firme po novom šéfuje umelá inteligencia!

Známa firma, ktorá sa venuje vývoju hier, mení svojho šéfa. Na stoličku riaditeľa sa ale neposadil človek, ale umelá inteligencia.

Umelej inteligencii sa dostáva v poslednej dobe čoraz viac pozornosti. Bezpochyby k tomu prispeli aj rôzne generátory obrázkov, do ktorých môžu používatelia napísať text a AI ho premení v obraz. Tému AI rozvíril aj nedávny incident, kedy Jason Allen prihlásil do umeleckej súťaže obraz, ktorý vygeneroval stroj. Túto súťaž následne vyhral. Mnoho ľudí v rámci širokej diskusie vyjadrilo obavy, že keď je AI schopná robiť tvorivú činnosť, tak sa pomaly blížime k stavu, kedy nás bude môcť nahradiť aj pri kreatívnej práci.

Hernej firme šéfuje AI

Najnovšie sa do pozornosti širokej verejnosti dostala spoločnosť NetDragon, ktorá je pomerne známou medzi hráčmi hier. Spoločnosť vyvinula viacero populárny hier ako je napríklad Eudemons Online, Heroes Evolved, Conquer Online, Under Oath a ďalšie.

Odoberajte Vosveteit.sk cez Telegram a prihláste sa k odberu správ

Dôvodom, prečo sa ale dostala do pozornosti širokej verejnosti je, že na jej čele stojí najnovšie nie človek, ale AI, informuje spoločnosť.

„Globálny líder v budovaní internetových komunít, s potešením oznamuje, že Ms. Tang Yu, virtuálny humanoidný robot poháňaný umelou inteligenciou, bol vymenovaný za rotujúceho generálneho riaditeľa svojej vlajkovej dcérskej spoločnosti Fujian NetDragon Websoft Co., Ltd.“, uvádza spoločnosť v oficiálnej správe.

NetDragon vysvetľuje, že tento ťah je krokom k priekopníctvu využívania AI na transformáciu podnikového manažmentu a skok k prevádzkovej efektívnosti.

„AI + manažment“ a predstavuje hlavný míľnik spoločnosti smerom k tomu, aby sa stala „organizáciou Metaverse“. Tang Yu zefektívni tok procesov, zvýši kvalitu pracovných úloh a zvýši rýchlosť ich vykonávania,“ tvrdí spoločnosť.

Spoločnosť verí v to, že nielenže dôjde k zefektívneniu práce, ale aj k zabezpečeniu spravodlivého pracoviska pre všetkých zamestnancov. NetDragon rovnako dodáva, že AI by im mohla pomôcť nielen pritiahnuť novú vysokokvalifikovanú pracovnú silu, ale aj rozvíjať schopnosti zamestnancov.

„Tang Yu bude tiež slúžiť ako dátový uzol v reálnom čase a analytický nástroj na podporu racionálneho rozhodovania v každodenných operáciách, ako aj na umožnenie efektívnejšieho systému riadenia rizík. Okrem toho sa očakáva, že Tang Yu bude zohrávať kľúčovú úlohu pri rozvoji talentov a zabezpečení spravodlivého a efektívneho pracoviska pre všetkých zamestnancov.“, dopĺňa NetDragon.

Spoločnosť zároveň prízvukuje, že má v pláne rozširovať kapacity umelej inteligencie, aby vybudovali vysoko inteligentný, efektívny, ale aj transparentný modiel riadenia spoločnosti.

Prihláste sa k odberu správ z Vosveteit.sk cez Google správy
Tagy
Zobraziť komentáre
Close
Close