Motorola Razr pohorela v teste odolnosti otvárania a sklápania displeja

Motorola Razr pohorela v teste odolnosti otvárania a sklápania displeja. K poškodeniu mechanizmu došlo už po 27-tisícoch sklopení.

Zdroj: Youtube (Motorola)

Keď príde reč na skladateľné smartfóny, tak mnohých z nás automaticky napadne, aká je odolnosť displeja v spojitosti s mechanizmom otvárania a zatvárania. Doteraz bolo predstavených viacero skladateľných smartfónov, pričom výsledky testov neboli vôbec zlými. Za spomenutie stojí napríklad smartfón Samsung Galaxy Fold, ktorý „prežil“ približne 200-tisíc otvorení a zatvorení displeja bez toho, aby to malo nejaký vplyv na jeho funkčnosť.

Motorola Razr sa ani zďaleka nechytá na konkurenciu

Najnovší test zahraničného portálu Cnet.com, ktorý natočili aj na video a zároveň ho publikovali prostredníctvom Youtube kanálu odhaľuje, že Motorola Razr má od kvality odolnosti konkurencie veľmi ďaleko. Vo videu nižšie môžete vidieť špeciálne upravené zariadenie, ktoré otváralo a sklápalo smartfón. Test ukončili približne po 14 hodinách pri ~27-tisícoch otvorení a zatvorení smartfónu (pozn. redakcie: 8. minúta videa). Dôvodom bolo, že došlo zjavne k poškodeniu mechanizmu, ktorý sa stará o otváranie a sklápanie smartfónu – začal vydávať nepríjemné zvuky.

Odoberajte Vosveteit.sk cez Telegram a prihláste sa k odberu správ

Na prvý pohľad sa môže zdať, že 27 tisíc otvorení smartfónu je dostatok, opak je však pravdou.  V priemerne sa na smartfón denne pozrieme približne 80-krát. Znamená to, že smartfón bez poškodenia vydrží približne jeden necelý rok (poznámka redakcie:  v porovnaní s konkurenciou mechanizmus vydržal ~6-krát menej ako v prípade zariadenia Galaxy Fold). Za spomenutie určite stojí, že prístroj, ktorý na test bol použitý, nemusel byť správne nakonfigurovaný a zároveň, v reálnom živote nedochádza k tak rýchlemu otváraniu a zatváraniu smartfónu, v tak krátkom časovom slede. V každom prípade, výsledok nie je uspokojivým. Mimochodom, spoločnosť si za smartfón pýta viac ako 1 000$.

Prihláste sa k odberu správ z Vosveteit.sk cez Google správy

Komentáre