ANDROIDSamsungSpravodajstvo

Modelový rad Samsung Galaxy S23 nepodporuje významnú súčasť systému Android: Zmení sa to v blízkej dobe?

Séria Galaxy S23 dokázala obísť nariadenie Googlu k certifikácii pre Android 13. Chýba jej tak podpora pre kľúčovú súčasť systému.

Populárna spoločnosť Samsung len pred pár dňami predstavila nový vlajkový rad smartfónov. Ide o sériu Samsung Galaxy S23, ktorá pozostáva z trojice skutočne prémiových telefónov. Novinky prišli so skutočne lákavou výbavou ako napríklad so špeciálnou verziou Snapdragonu 8 Gen 2 či novou generáciou ochranného skla Corning Gorilla Glass Victus 2. A aj keď sa fanúšikovia smartfónov z tejto série môžu tešiť na viaceré nové technológie, portál andro4all.com nás upozorňuje na to, že im chýba podpora pre významnú súčasť systému Android. Čo je však zvláštne, táto súčasť je pre Android smartfón povinná. Ako sa teda Samsungu podarilo toto nariadenie obísť nevieme povedať.

Séria Galaxy S23 obišla nariadenie Androidu 13

Aktualizácie systému Android nie sú ničím príjemným, teda najmä ak na ne nemáte čas. Dokážu totiž trvať dlhšie, no v prípade, že využívate jednu z posledných verzií Androidu, pravdepodobne ste si všimli, že sa systém aktualizácií zmenil. Systém Android využíva tzv. A/B systémové aktualizácie alebo aj nenápadné aktualizácie. V prípade tohto spôsobu aktualizácie systému sa smartfónu umožní, aby sa aktualizoval aj v čase, kedy ho využívame. Pre obnovenie telefónu v novej verzii systému nám stačí obyčajný reštart zariadenia, ktorý trvá len chvíľku. Modely zo série Galaxy S23 však tento spôsob aktualizácií nepodporujú.

Odoberajte Vosveteit.sk cez Telegram a prihláste sa k odberu správ
Samsung Galaxy S23 predna stena
Zdroj: Vosveteit.sk

Od verzie systému Android 13 je však povinné pre výrobcov, aby tieto nenápadné A/B systémové aktualizácie umožnili v zariadeniach. Nikto by si teda nepredstavoval, že tie najlepšie modely od spoločnosti Samsung takéto aktualizácie neprinesú podporu pre pohodlnejší spôsob aktualizácií. Prví používatelia modelov však už teraz ohlásili, že podpora pre A/B aktualizácie v zariadeniach série Galaxy S23 nie je, čo by sa však neskôr malo zmeniť. Zatiaľ však tieto modely nie sú pre pohodlnejšie aktualizácie certifikované.

Získal Samsung výnimku od Googlu?

Od verzie systému Android 13 Google zaviedol, že žiadne zariadenie bez podpory pre A/B aktualizácie nemôže prejsť testami spoločnosti. Zdá sa teda, že Samsung získal výnimku, čo si mohol vyslúžiť najmä pre rýchlu distribúciu najnovších verzií systému či dlhšiu softvérovú podporu. Aj napriek tomu dúfame, že sa podpora pre A/B aktualizácie objaví v blízkej dobe aj v sérii Galaxy S23, keďže klasický starší spôsob aktualizácií používateľov zdržuje. Už teraz sa totiž prví používatelia sťažujú na to, že certifikácia pre tento druh aktualizácií v zariadeniach chýba.

Modely zo série Galaxy S23 však napriek tomu majú čo ponúknuť. Samsung očakáva, že novinky získajú ešte vyššie čísla v predajoch ako minuloročná séria a dôveruje im natoľko, že čaká percentuálne navýšenie predajov až o dvojciferné číslo. Túto dôveru majú modely aj napriek nižším predajom smartfónov na celosvetovom trhu. Absencia A/B aktualizácií v telefónoch by mohlo síce používateľov mierne pozastaviť pred kúpou no myslíme si, že ich úplne neodradí.

Chýbali by vám rýchlejšie A/B aktualizácie vo vašom smartfóne? A čo poviete na sériu Galaxy S23, kúpili by ste si niektorý model? Podeľte sa s nami v komentároch!

Prihláste sa k odberu správ z Vosveteit.sk cez Google správy
Tagy
Zobraziť komentáre
Close
Close