Mód Obraz v obraze mieri do prehliadača Google Chrome na telefónoch s Androidom

Funkcia Obraz v obraze mieri aj na smartfóny s operačným systémom Android do prehliadača Google Chrome. Zatiaľ sa objavila vo verzii Chrome Canary.

Google Chrome bude vediet viac komunikovat s Androidom na smartfone
Zdroj: VoSveteIt.sk

Mód Obraz-v-obraze je už dostupný v rámci prehliadača Google Chrome na desktope, vrátane niekoľkých aplikácií na smartfónoch s operačným systémom Android (napr. Youtube, VCL Player,…).

Najnovšie, portál Gizchina.com prišiel s reportom, že mód Obraz v obraze mieri aj do prehliadača Chrome na smartfónoch s Androidom. Aktuálne je funkcia dostupná v rámci verzia prehliadača Google Chrome Canary.

Odoberajte Vosveteit.sk cez Telegram a prihláste sa k odberu správ
Chrome Canary (nestabilný)
Chrome Canary (nestabilný)
Developer: Google LLC
Price: Free

Aktivujte si mód už dnes

Mód aktivujete vo vývojárskom rozhraní potom ako do stavového riadku prehliadača napíšete: „chrome://flags“. Následne vyhľadajte „Picture-in-Picture Web API for Android“ a zvolíte možnosť Enabled / Zapnutý. Následne bude mód aktívny vo vašom prehliadači Google Chrome Canary.

zapnutie rezimu obraz v obraze Android google chrome
Zdroj: VoSveteIT.sk

Mimochodom, mód Picture-in-picture nie je jedinou novinkou, ktorá by sa mala čoskoro objaviť v komerčnej verzii prehliadača Chrome. Google aktuálne pracuje aj na lepšej možnosti prepojenia smartfónov a počítačov prostredníctvom prehliadača. Napríklad, bude možné telefonovať z desktopu, zdieľať čísla a texty ako aj heslá WiFi a podobne.

Prihláste sa k odberu správ z Vosveteit.sk cez Google správy

Komentáre