APLIKÁCIE A HRYNávody

Mnohé aplikácie majú skryté menu, o ktorom ani netušíte. Pozrite sa, ako sa k nemu dostať

Máte pocit, že menu dnešných aplikácií je neprehľadné? Potom tu pre vás máme trik, ktorým otvoríte skryté, no jednoduché menu.

Aplikácie, ktoré máme dnes v našich smartfónoch poskytujú neuveriteľné množstvo rôznych funkcionalít. Aj preto niet divu, že keď otvoríte ich nastavenia alebo menu, tak sa v ňom viete ľahko stratiť. Takto sa vie vaša efektivita rýchlo znížiť, pretože nájsť tú správnu funkcionalitu trvá istý čas a množstvo kliknutí. Čo ak by sme vám ale povedali, že takéto aplikácie často ponúkajú ešte jedno menu, ktoré je oproti tomu klasickému omnoho jednoduchšie a dokonca sa k nemu dostanete oveľa rýchlejšie.

Zjednodušené menu

Aj vývojári aplikácií mysleli na to, že pri zvýšenom počte funkcionalít sa trochu prehliadajú tie základné a najviac používané. Preto niektoré z nich ponúkajú zjednodušené menu. To je ale dostupné iba v prípade, ak máte smartfón s operačným systémom Android vo verzii vyššej, než 7.1. To, či aplikácia také menu používa neviete zistiť ináč, než metódou pokus omyl. Jednoducho nájdite ikonu aplikácie a podržte na nej prst podobne, ako keby ju chcete presunúť. Následne, ak to daná aplikácia ponúka, sa vám zobrazí jednoduché menu so základnými funkcionalitami. V tomto článku vám ukážeme pár aplikácií, ktoré takéto menu majú a taktiež to, čo z takéhoto menu viete otvoriť.

Prehliadač Chrome

Zrejme najpopulárnejší prehliadač plný rôznych funkcionalít si doslova pýta takéto menu. Po podržaní prstu na jeho ikone sa vám zobrazí skutočne jednoduché menu, z ktorého viete rýchlo otvoriť novú kartu, prípadne novú kartu v režime inkognito.

chrome rýchle menu
Zdroj: vosveteit.sk

WhatsApp

Aj jedno z najpopulárnejších chatovacích aplikácií ponúka rýchle menu po podržaní prstu na ikone aplikácie. Z neho môžete rýchlo otvoriť naposledy otvorený chat alebo fotoaparát vnútri aplikácie. Následne odfotenú fotku viete odoslať ktorémukoľvek kontaktu vnútri aplikácie.

whatsapp rýchle menu
Zdroj: vosveteit.sk

Instagram

Pri veľkých aplikáciách pokračujeme. Aplikácia Instagram jednodznačne patrí medzi gigantov medzi sociálnymi sieťami a aj ona má svoje vlastné menu. Tu sa vývojári zamerali na najpoužívanejšie funkcionality trochu inak, ako v prípade WhatsAppu. Z rýchleho menu si viete otvoriť sekciu vašej aktivity (reakcie na fotografie, označenie v komentároch a pod.) alebo správy. Dostupné je taktiež rýchle prepnutie medzi účtami (ak ich máte viac) a taktiež je dostupný fotoaparát vnútri aplikácie, podobne ako v prípade WhatsAppu.

instagram rýchle menu
Zdroj: vosveteit.sk

YouTube

Svoje vlastné rýchle menu dostala aj najpopulárnejšia aplikácia na prezeranie videí. Jeho otvorením získate rýchly prístup napríklad k vyhľadávaniu, či k vašim odberom alebo k novinkám, ako sú napríklad aktuálne trendy.

youtube rýchle menu
Zdroj: vosveteit.sk

Množstvo ďalších aplikácií ponúka takéto jednoduché skryté menu, preto sa nebojte vyskúšať podržať palec na ikone aplikácie o čosi dlhšie. Môžete tak získať prístup k najviac používaným funkciám, čo vám vie urýchliť a zefektívniť vašu prácu.

Tagy
Zobraziť komentáre
Close
Close