MIUI: Máte problémy so stiahnutím a inštaláciou nadstavby? Takto si ju môžete nainštalovať manuálne!

Pozrite si krok po kroku, ako môžete stiahnuť aktuálny balík MIUI a Androidu pre vaše Xiaomi a ako ho môžete nainštalovať do smartfónu.

MIUI ako nainstalovat
Zdroj: Vosveteit

V priebehu dnešného dňa sme vám priniesli zoznam aktuálneho softwaru pre Xiaomi smartfóny. Niektorí z vás nám písali s prosbou, že majú problém so stiahnutím aktualizácie do svojho smartfónu, hoci ju zariadenie ponúka. Najčastejším problémom bola chybová hláška „Chyba sťahovania“, ktorá ako inak, vyskočí ku koncu sťahovania. 

Práve na tento problém reaguje manuálna inštalácia MIUI nadstavby, resp. aj Androidu ako takého. Prípadne, ak vám telefón neponúka aktualizáciu, ale už je dostupná a chceli by ste ju mať vo svojom zariadení čo najskôr (pozn. redakcie: Xiaomi uvoľňuje aktualizácie softwaru vo vlnách).  

Odoberajte Vosveteit.sk cez Telegram a prihláste sa k odberu správ

Takto môžete manuálne nainštalovať MIUI aktualizáciu 

Samotný proces je celkom jednoduchý. V prvom rade je potrebné odomknúť možnosti manuálneho inštalovania MIUI. Nepotrebujete k tomu robiť žiaden ROOT zariadenia a ani nič podobné. Otvorte si teraz nastavenia telefónu a choďte do sekcie O telefóne. Potom kliknite na verziu MIUI a niekoľkokrát následne kliknite opäť na logo MIUI, pokiaľ neodomknete dodatočné nastavenia. Informáciu o tom, že ste odomkli spomínané nastavenia, uvidíte v spodnej časti obrazovky prostredníctvom upozornenia (pozn. redakcie: ak vám nejde odomknúť nastavenia, tak si zmeňte región vášho zariadenia na Indiu). 

MIUI ako manualne nainstalovat_navod_1
Zdroj: Vosveteit

Následne, ako odomknete nastavenia, tak keď kliknete na tri bodky v pravom hornom rohu, tak budete mať k dispozícii možnosť „Vyberte balík aktualizácie“, prostredníctvom ktorého zvolíte inštalačný balíček, ktorý chcete nainštalovať do zariadenia.

Ešte však nejasajte, musíte najprv stiahnuť samotný inštalačný balíček. Ten nájdete na stránke xiaomifirmwareupdater. Ako si otvoríte stránku, tak pravdepodobne nájdete svoj smartfón niekoľkokrát. Dôvodom je, že existujú rôzne distribúcie. Európska, čínska, indická, (medzinárodná) globálna, a podobne. Samozrejme, je potrebné vybrať verziu MIUI, ktorá je určená pre váš telefón, inak hrozí, že si ho znefunkčníte.

Zistiť, akú máte distribúciu smartfónu, je možné viacerými spôsobmi. Napríklad, aby ste zistili akú máte distribúciu smartfónu, tak potrebujete navštíviť stránku Xiaomi, prostredníctvom tohto odkazu. Predtým však budete potrebovať zistiť IMEI číslo vášho smartfónu. Dopátrať sa k nemu môžete cez  klávesovú skratku *#06#, ktorú vyťukajte do aplikácie Telefón. Alebo prostredníctvom cesty Nastavenia > Informácie o telefóne > Všetky špecifikácie > Stav > IMEI. Potom je potrebné vložiť IMEI kód na stránke spoločnosti. Uvidíte následne hlášku, ako môžete vidieť nižšie.

Distribucia_xiaomi telefon
Zdroj: Vosveteit

Rovnako typ distribúcie MIUI, môžete zistiť aj prostredníctvom nastavení smartfónu cez sekciu O telefóne.

verzia MIUI
Zdroj: Vosveteit

Teraz prostredníctvom stránky xiaomifirmwareupdater, na ktorú nájdete odkaz vyššie, stiahnite vhodnú verziu MIUI do vášho smartfónu a následne ju otvorte a nainštalujte prostredníctvom sekcie O telefóne > MIUI > Tri bodky vo vrchnej časti obrazovky > Vyberte balík aktualizácie.

MIUI manualne nainstalovanie
Zdroj: Vosveteit

Pevne veríme, že návod bol pre vás užitočným a prínosným. Budeme radi za každé zdieľanie, či lajk na našej Facebook stránke. Pomôžete nám tak vytvárať obsah, ktorý je dostupný zadarmo. 

Prihláste sa k odberu správ z Vosveteit.sk cez Google správy

Komentáre