MIUI 13 umožní zvýšiť veľkosť RAM pamäte na úkor úložného priestoru. Poznáme, o koľko bude možné navýšiť RAM-ku!

Funkcia virtuálnej RAM pamäte uvítajú najmä majitelia lacnejších smartfónov.

MIUI13_2
Zdroj: Xiaomiportal.sk

Len niekoľko dní dozadu sme vás upozornili na to, že Xiaomi začalo aktívne testovať funkciu virtuálnej RAM pamäte. Ide o funkciu, ktorá umožňuje premeniť časť úložného priestoru na dočasnú RAM pamäť. Samozrejme, aj v tomto prípade platí, že čím bude smartfón prémiovejší, tak tým viac bude možné týmto spôsobom navýšiť operačnú pamäť zariadenia. Dnes už vieme, že Xiaomi testuje túto funkciu na 9 zariadeniach, pričom stretnúť sa s ňou môžu používatelia naprieč Čínou.

RAM pamäť v MIUI 13 bude možné rozšíriť až o ďalšie 3GB

Najnovšie portál Gizmochina.com prišiel so správami, ktoré hovoria o maximálnej kapacite navýšenia dočasnej RAM pamäte. Podľa publikovaných správ, prostredníctvom tejto funkcie, používatelia Xiaomi smartfónov si budú môcť dočasne navýšiť operačnú pamäť až o 3GB RAM. Bohužiaľ, portál bližšie nešpecifikuje, že čí navýšenie o 3GB bude dostupné aj pre majiteľov lacnejších zariadení.

Odoberajte Vosveteit.sk cez Telegram a prihláste sa k odberu správ

Portál rovnako píše, že funkcia je veľmi podobnou tej, ktorú nájdeme v smartfónoch Oppo, či Vivo, ktoré rovnako umožňujú navýšenie kapacity RAM.

Ako môžeme vidieť nižšie v náhľadoch z vývojárskej verzie MIUI 13, tak funkciu bude možné zapnúť, resp. deaktivovať, prostredníctvom jedného tlačidla v nastaveniach smartfónu. Funkcia by mala fungovať na tom princípe, že systém bude automaticky premieňať úložný priestor v dočasnú operačnú pamäť v situáciách, kedy to bude nevyhnutné, aby bol zabezpečený plynulý chod zariadenia.

MIUI 13_funkcia rozsirenia RAM pamate
Zdroj: Gizmochina.com

V samotnom popise funkcie sa píše, že jej cieľom je zlepšiť používateľský zážitok z používania zariadenia.

Odhliadnuc od tejto novej funkcie sa očakáva, že nová nadstavba síce nebude tak „revolučnou“, ako to bolo, keď prišla verzia MIUI 12, resp. 12.5, ale aj napriek tomu, prinesie nielen radu nových funkcií, ale aj viacero dizajnových zmien vrátane nových animácií do rozhrania smartfónu. Tak či onak, očakáva, že nadstavba bude predstavená už v auguste. Samozrejme, zatiaľ pôjde len o BETA verziu nadstavby.

Prihláste sa k odberu správ z Vosveteit.sk cez Google správy

Komentáre