MIUI 13 nepríde po boku Mi 12: Predstavenie novej nadstavby od Xiaomi je zasa odložené. Kedy teda príde?

MIUI 13 nakoniec nepríde vo vlajkovom Mi 12. Predstavenie novej verzie systému od Xiaomi má prebehnúť o niekoľko týždňov neskôr.

MIUI13_2
Zdroj: Xiaomiportal.sk

Nadstavba MIUI 13 mala byť pôvodne operačným systémom pre tento rok. Vzhľadom však k početným chybám v systéme MIUI 12 spolu s Androidom 11 tento rok prišla len verzia MIUI 12.5, ktorá mala opraviť všetky problémy systému. Kedy však príde nová verzia systému s označením číslovkou trinásť? Už teraz poznáme niekoľko vylepšení, ktoré má nová nadstavba priniesť, podľa informácií z portálu Gizchina.com sa však predstavenie znovu odkladá. Vo vlajkovom smartfóne Mi 12 tak prísť nemá.

Mi 12 má prísť už v novembri

Podľa najnovších informácií má Xiaomi opäť raz súťažiť o prvenstvo v použití vlajkového čipsetu od Qualcommu. Nový Snapdragon 898 má tak prísť do modelu Mi 12 ešte o mesiac skôr, ako tomu bolo minulý rok. Predstavenie má prebehnúť už v novembri, nečakajme však po jeho boku novú nadstavbu MIUI 13. Svoju premiéru má mať Mi 12 s nadstavbou MIUI 12.5 Enhanced Edition a nevylučuje sa, že by bol predstavený už s novým Androidom 12.

Odoberajte Vosveteit.sk cez Telegram a prihláste sa k odberu správ

MIUI 13 má teraz zatieniť „staršia“ Enhanced verzia

Na to, že sa pomaly nevieme orientovať v modeloch čínskej spoločnosti Xiaomi a jej dcérskych značiek sme si zvykli. Tento rok však i označovanie systému začína byť zamotané a nepomáha tomu ani nedávno predstavená MIUI 12.5 Enhanced Edition. Xiaomi sa má v súčasnosti plne sústrediť na ňu a na jej bezproblémovú distribúciu.

Práve to má byť dôvodom, prečo MIUI 13 nebude debutovať vo vlajkovom Mi 12 a novej verzie nadstavby by sme sa mali dočkať o niekoľko týždňov neskôr. Stále však platí vyjadrenie, že nová „trinástka“ príde koncom tohto roka a prinesie so sebou napríklad i možnosť rozšírenia pamäte RAM do nášho regiónu. Vôbec by sme sa však nečudovali, keby sa s predstavením novej nadstavby ešte hýbalo a oznámenie jej príchodu by prišlo až začiatkom budúceho roka.

Čakáte na novú verziu MIUI 13 i vy? A máte už vo svojom smartfóne MIUI 12.5 s najnovším Androidom 11, alebo „bežíte“ na nejakej staršej verzii? Podeľte sa s nami v komentároch!

Prihláste sa k odberu správ z Vosveteit.sk cez Google správy

Komentáre