MIUI 13 bude predstavená už čoskoro: Vieme, ktorý smartfón získa nadstavbu ako prvý!

MIUI 13 príde už tento rok a vieme, do ktorého prémiového smartfónu zavíta ako do prvého! Ktorý model bude tým vyvoleným?

MIUI13_2
Zdroj: Xiaomiportal.sk

I keď nadstavba MIUI 12.5 ešte nie je úplne medzi všetkými smartfónmi, nie je pochýb, že Xiaomi už starostlivo pracuje na jej nástupcovi. Tento rok bude pre spoločnosť významným, keďže po toľkých prémiových smartfónoch, medzi ktoré sa radí napríklad skladateľný Mi MIX Fold či Mi 11 Ultra s druhým displejom, predstaví i dve veľké verzie svojej nadstavby. Prvou z nich bola už spomínaná MIUI 12.5, ktorá v posledných dňoch bola distribuovanou mnoho zariadení. Na ceste je však i MIUI 13, o ktorej toho mnoho nevieme. S istotou však môžeme povedať, že príde tento rok a portál Xiaomiadictos.com nás informuje i o prvom smartfóne, ktorý „trinástku“ získa!

MIUI 13 a jej príchod

Nová nadstavba s číslovkou trinásť by mala prísť v priebehu nasledujúcich mesiacov. Svedčí o tom i fakt, že spoločnosť pracuje na optimalizácii aplikácií pre MIUI 13. Každou chvíľou teda očakávame príchod novej nadstavby, kedy ju však uvidíme v prvých smartfónoch? A ktoré to vôbec budú?

Odoberajte Vosveteit.sk cez Telegram a prihláste sa k odberu správ

Keďže len teraz sa ku nám dostáva nadstavba MIUI 12.5, očakávame, že „trinástku“ neuvidíme v našich smartfónoch skôr ako koncom jesene. Povráva sa, že nadstavba MIUI 13 by do prvých smartfónoch mohla prísť až v štvrtom kvartáli tohto roku, to je taktiež i očakávaný dátum príchodu modelu Mi MIX 4. A presne tento model by mal byť prvým smartfónom s novou nadstavbou.

Mi MIX 4 – čo o ňom vieme?

Riadny nástupca populárnej futuristickej línie povoditeľne príde tento rok. Povráva sa, že smartfón by mal priniesť vlajkový čipset od spoločnosti Qualcomm, ktorým by však nemal byť Snapdragon 888. Mi MIX 4 by mal získať jeho nástupcu s názvom Snapdragon 888+, prípadne Snapdragon 888 Pro. Ten má byť vyrobený až 4nm procesom a má ísť o najvýkonnejší procesor na trhu. Ten už Xiaomi spolu s ďalšími výrobcami testuje vo svojich smartfónoch, preto veríme, že okrem MIUI 13 získa Mi MIX 4 i najnovší a najvýkonnejší čipset.

Vlastnili ste niektorý smartfón z línie Mi MIX? A premýšľate nad kúpou modelu s číslovkou štyri? Pochváľte sa nám v komentároch!

Prihláste sa k odberu správ z Vosveteit.sk cez Google správy

Komentáre