SpravodajstvoXiaomi

MIUI 12: Pozrite sa na novoodhalené 4 funkcie, ktoré by mala priniesť nová nadstavba od Xiaomi

Xiaomi plánuje v pripravovanej nadstavbe MIUI 12 zaviesť niekoľko nových funkcií

Dnes je známa informácia, že spoločnosť Xiaomi ukončila aktívny vývoj nadstavby MIUI 11 a zároveň, že aktuálne sústreďuje svoje kapacity do pripravovanej nadstavby MIUI 12. Nie tak dávno sme dokonca mohli čítať (neoficiálny) zoznam zariadení, pre ktoré by nadstavba mohla zavítať medzi prvými. Okrem iného sme mohli začiatkom tohto mesiaca vidieť aj prvé náhľady z novopripravovanej nadstavby, ktoré odhalili niekoľko zmien.

Najnovšie portál Gizhina.com upozorňuje na nové funkcie a vlastnosti nadstavby MIUI 12, ktoré by sa mali objaviť v pripravovanej nadstavbe MIUI 12. Portál konkrétne upozorňuje na funkcie:

  • Čas strávený na obrazovke,
  • Režim sústredenia,
  • Obnovovacia frekvencia displeja a
  • Režim proti blikaniu.

Čas strávený na obrazovke

Prvá nová funkcie, na ktorú upozorňuje portál je Čas strávený na obrazovke. Vo svojej podstate bude ponúkať kombináciu viacerých vstavaných funkcií v Androide (napríklad funkcie ako Digitálna rovnováha, Analýza spotreby batérie a podobne). V rámci tejto sekcie bude môcť používateľ vidieť koľko času strávil s aktívnym displejom vrátane informácií, koľko času ich strávil v aplikáciách, koľko notifikácií  obdržal, aký to má vplyv na batériu a podobne. Všetky tieto informácie majú byť zároveň roztriedené do viacerých kategórií s cieľom, aby sa používateľ „nestrácal“ vo veľkom kvante dát. Okrem iného ponúkne aj možnosť nastavenia „povoleného času“ práce so zariadením. Následne by malo nastať stmavenenie podsvietenia.

MIUI 12_screen time funkcia
Zdroj: Youtube (What’s New)

Režim sústredenia

Ďalšia funkcia, na ktorú portál upozorňuje je Režim sústredenia. V podstate ide o funkciu, pomocou ktorej sa „odstrihnete“ od okolitého sveta. Po nastavení času, napríklad 1 hodiny, by ste nemali byť upozorňovaný na notifikácie (následne si ich budete môcť pozrieť). Bohužiaľ z videa, na ktoré portál odkazuje, nie je jasné, či tento režim bude možné nastaviť napríklad na pevný čas v rámci dňa spôsobom, že rušený nebudete napríklad medzi 14:00 až 16:00 a podobne.

MIUI 12_rezim sustredenia
Zdroj: Youtube (What’s New)

Režim proti blikaniu

Cieľom režimu proti blikaniu je znížiť blikanie pri slabom osvetlení za účelom, aby došlo k zníženiu namáhania očí.

MIUI 12_rezim preblikavania
Zdroj: Youtube (What’s New)

Obnovovacia frekvencia displeja

Okrem iného v rámci súborov nastavení bola objavená aj položka „Refresh rate“, teda obnovovacia frekvencia. Druhým dychom však treba dodať, že sa ju nepodarilo aktivovať. Môžeme však očakávať, že pôjde o funkciu pre vlajkové smartfóny, ktoré podporujú viac ako 60Hz zobrazovaciu frekvenciu.

MIUI 12_fresh rate nastavenia
Zdroj: Youtube (What’s New)

 

 

Mohlo by Vás zaujímať

Tagy
Zobraziť komentáre
Close
Close