Pozrite sa, ako v Xiaomi smartfóne môžete zapnúť pre Facebook tmavý režim, hoci ho aplikácia nepodporuje

Tmavý režim týmto spôsobom môžete nastaviť pre ľubovoľnú aplikáciu vo vašom smartfóne

Tmavy rezim MIUI 12
Zdroj: Vosveteit.sk

Koncom minulého mesiaca sme vám ukázali spôsob, ako si je možné v ľubovoľnom Android zariadení zapnúť tmavý režim v aplikáciách a to aj v takých, ktoré ho oficiálne nepodporujú. Zmenu farebného rozhrania aplikácií bolo v tomto prípade možné vyvolať pomocou vývojárkach nastavení smartfónu. Ide o vcelku efektívny a účinný spôsob, ako môžete znížiť namáhanie očí vo večerných hodinách, ale aj napriek tomu má niekoľko nedostatkov. Jednak týmto spôsobom zapnete tmavý režim vo všetkých aplikáciách, tak zároveň nie všetky farby v niektorých aplikáciách sú vykreslené správne. 

V MIUI 12 môžete prinútiť aplikácie, aby sa prepli do tmavého režimu

Vývojári nadstavby MIUI 12, ktorá lemuje už viacero Xiaomi smartfónov vrátane Redmi zariadení, či Poco smartfónov, umožňuje zmenu farebnosti rozhrania individuálnych aplikácií a to aj takých, ktoré tento režim oficiálne nepodporujú. Znamená to, že si môžete zmeniť farebnosť rozhrania aplikácií ako Facebook, Instagram, máp, navigácií a podobne bez toho, aby túto funkciu aplikácie podporovali. Urobiť tak môžete pomocou týchto jednoduchých krokov.

Odoberajte Vosveteit.sk cez Telegram a prihláste sa k odberu správ

Otvorte si nastavenia vášho smartfónu a následne si otvorte sekciu Obrazovka. Potom  zvoľte sekciu Tmavý režim.

V rámci sekcie zvoľte možnosť Jednotlivé aplikácie. V rámci tejto položky budete môcť zvoliť pre vami požadované aplikácie tmavý režim. Napríklad pre aplikáciu Facebook, ktorá tento režim aktuálne nepodporuje ako aj pre všetky ďalšie aplikácie, ktoré máte nahrané vo svojom smartfóne.

Páčil sa vám návod vyššie? Ak áno, tak ho zdieľajte medzi vašimi priateľmi na sociálnych sieťach. Mimochodom, dovoľte nám dať vám do pozornosti návod z pred pár dní, kde sme sa venovali funkcii vyvolania plávajúceho okna s aplikáciou v MIUI 12 nad ostatnými aplikáciami, či rozhraním systému.

Prihláste sa k odberu správ z Vosveteit.sk cez Google správy

Komentáre