SpravodajstvoXiaomi

MIUI 12.5: Ktoré smartfóny na globálnom trhu dostanú novú nadstavbu medzi prvými? Je na zozname aj váš?

Xiaomi prezrádza, ktoré zariadenia na globálnom trhu dostanú MIUI 12.5 nadstavbu medzi prvými.

V priebehu včerajšieho dňa spoločnosť Xiaomi oficiálne predstavila smartfón Mi 11 pre globálny trh, ako aj nadstavbu MIUI 12.5

Nadstavba ponúka viac menej to, čo aj čínska verzia ROM

Spoločnosť Xiaomi venovala nadstavbe MIUI 12.5 značnú časť konferencie. Ale aj napriek tomu, tak ako sa očakávalo, išlo vo veľkej miere o rekapituláciu noviniek a vlastností z čínskeho predstavenia nadstavby. Xiaomi extra pozornosti venovalo okrem iného aj dvom kľúčovým vlastnostiam nadstavby, ktorými sú „jemnosť“ a „rýchlosť“.

Odoberajte Vosveteit.sk cez Telegram a prihláste sa k odberu správ

Spoločnosť ďalej  hovorila aj o odľahčení nadstavby. Konkrétne hovorila, že viaceré predinštalované aplikácie bude možné zo smartfónu odstrániť. Rovnako Xiaomi vymazalo viacero predinštalovaných aplikácií zo „základnej výbavy“. Pevnými aplikáciami budú dialer, resp. kontakty, správy, zabezpečenie alebo optimalizácia, hodiny, nastavenia, fotoaparát a galéria. Tieto aplikácie nebude možné zo zariadenia odinštalovať. Na druhej strane stoja aplikácie ako napríklad poznámky, nahrávanie, kompas, skener či kalkulačka, ktoré sa budú dať odinštalovať. Dôvodom je, že existuje k ním viacero alternatív.

MIUI 12.5_globalne predstavenie nadstavby
Zdroj: YouTube (Xiaomi)

V každom prípade, ak vás zaujíma kompletný prehľad noviniek, ktoré nadstavba priniesla, tak nám dovoľte dať vám do pozornosti článok, kde sme sa venovali tejto téme podrobne.

Ktoré zariadenia dostanú MIUI 12.5? Tu je ich zoznam

Xiaomi okrem iného zverejnilo aj zoznam smartfónov, ktoré dostanú MIUI 12.5 nadstavbu medzi prvými. Vo všeobecnosti rozdelilo smartfóny do dvoch vĺn. Prvá dostane aktualizáciu s nadstavbou začiatkom druhého kvartálu. Teda začiatkom apríla. Ide konkrétne o tieto modely smartfónov – Mi 11, Mi 10/Pro a Mi 10T/Pro.

MIUI 12.5_distribucia_prva vlna
Zdroj: Xiaomi

V prípade druhej vlny zariadení, Xiaomi ju začne distribuovať pre smartfóny Mi 10 Lite 5G, Mi 10T Lite, Mi Note 10 Pro, Mi Note 10 Lite, Redmi Note 9T, Redmi Note 9 Pro, Redmi Note 9S, Redmi Note 9, Redmi Note 8 Pro a Redmi 9 neskôr v druhom kvartáli tohto roka. Inými slovami, aktualizácia by mala byť uvoľnená niekedy v období druhej polovici júna až koncom júla.

MIUI 12.5_distribucia_2_vlna
Zdroj: Xiaomi

Ako môžete na druhom snímku vyššie vidieť, tak Xiaomi hovorí, že by nemalo ísť o finálny zoznam zariadení a ďalšie by mali pribudnúť. Pevne veríme, že sa tak aj stane. Mimochodom, našli ste svoje zariadenie na zozname? Dajte nám vedieť nižšie v komentároch.

Prihláste sa k odberu správ z Vosveteit.sk cez Google správy
Tagy
Zobraziť komentáre
Close
Close