MIUI 12.5 Enhanced získajú i lacnejšie modely: Distribúcia pre ne začne 8. októbra!

MIUI 12.5 Enhanced príde i do lacnejších či starších smartfónov od Xiaomi i Redmi. Pozrite sa na zoznam kompatibilných modelov.

MIUI 12.5 Enhanced Edition
Zdroj: Xiaomi

Xiaomi postupne uvoľňuje vylepšenú verziu nadstavby MIUI s názvom MIUI 12.5 Enhanced. Táto verzia má do smartfónov priniesť niekoľko vychytávok, ktoré prinesú do zariadení lepší výkon hodný vlajkových lodí. Pri predstavovaní tejto vylepšenej nadstavby po boku modelu Xiaomi MIX 4 nám spoločnosť oznámila, že táto verzia s prívlastkom Enhanced bude dostupná len pre vybrané prémiové smartfóny. Už v blízkej dobe sa však môžeme tešiť na nové funkcie i medzi lacnejšími smartfónmi, pričom distribúcia začne v Číne, informuje portál Gizmochina.com. Nájdete na zozname i svoj model?

Druhá vlna distrubúcie MIUI 12.5 Enhanced už čoskoro začne

Xiaomi sa nečakane po novom rozhodlo priniesť vylepšenú verziu nadstavby i do smartfónov v Číne spadajúce pod sériu Redmi Note. Tieto modely na zozname však nájdeme v našom regióne i pod inými pomenovaniami, preto by ste práve mali sledovať pozorne. Na zozname pre vylepšenú nadstavbu MIUI 12.5 Enhanced Edition sa totiž môže zobraziť i váš model.

Odoberajte Vosveteit.sk cez Telegram a prihláste sa k odberu správ
  • Redmi Note 8
  • Redmi Note 9 4G (Redmi 9T Global)
  • Redmi Note 9 5G (Redmi Note 9T Global)
  • Redmi Note 10 5G
  • Mi 10 Youth Edition (Mi 10 Lite Global)
  • Redmi Note 9 Pro 5G (Mi 10T Lite Global)
  • Redmi Note 10 Pro 5G (Poco X3 GT Global)

Ako môžete vidieť, Xiaomi potvrdzuje aktualizáciu i pre staršie modely z roku 2019 a nevynecháva ani smartfóny s nízkou cenou. Aktualizácia týchto modelov začne už 8. októbra, no nie je zatiaľ jasné, kedy príde aj do Európy.

Ako je na tom Xiaomi s globálnou distribúciou?

I napriek tomu, že v Číne sú uz všetky plánované zariadenia z prvej vlny aktualizované, nadstavbu MIUI 12.5 Enhanced si zatiaľ u nás môžu vyskúšať len majitelia troch modelov. Prvým aktualizovaným smartfónom u nás je tak Poco F3, ktorého aktualizácia neprebehla úplne bez problémov. V tejto chvíli si však novú Enhanced verziu nadstavby môžu vyskúšať i majitelia modelov Mi 10T a Mi 10T Pro.

Dúfame, že táto aktualizácia prebehne bez problémov a už čoskoro sa budeme môcť tešiť na vylepšený systém i u zariadení z druhej vlny. Tá by mala byť v konečnom dôsledku podobná, ako tomu je v súčasnosti na čínskom zozname.

Našli ste si na zozname i svoj smartfón? A na akej verzii systému v súčasnosti bežíte? Podeľte sa s nami v komentároch!

Prihláste sa k odberu správ z Vosveteit.sk cez Google správy

Komentáre