MIUI 12.5 Enhanced: Novú nadstavbu si môžu nainštalovať už aj prví používatelia mimo Číny

Nadstavba MIUI 12.5 Enhanced je dostupnou pre prvé zariadenia na globálnom trhu prostredníctvom Xiaomi.eu ROM.

MIUI 12.5 Enhanced Edition
Zdroj: Xiaomi

Nadstavba MIUI 12.5 Enhanced je vo svete smartfónov, najmä medzi používateľmi Xiaomi telefónov, živo diskutovanou témou. Dôvodom je, že ide o novú verziu nadstavby MIUI, ktorá prináša radu vylepšení.

Hlavnými novinkami tejto nadstavby sú technológia Liquid storage, v preklade tekuté úložisko. Táto novinka má za cieľ predĺžiť životnosť smartfónu. Druhou novinkou je tzv. Atomic memory. Ide o technológiu, ktorá umožňuje rozoznať menej dôležité úlohy a uprednostniť ich dokončenie, aby bola pamäť uvoľnená pre dôležitejšie úlohy. Treťou novinkou sú vylepšenia v podobe optimalizácie úloh. Zariadenia si má zapamätať úlohy, ktoré robíte najčastejšie vo vašom zariadení, pričom ich spracovávanie bude optimalizovať. V dôsledku toho má dôjsť k odľahčeniu procesora a k ušetreniu energie. V súvislosti s optimalizáciou výkonu a spotrebou energie, súvisí aj funkcia Smart balance, ktorá rovnako vylepšuje výkon zariadenia s cieľom nájdenia rovnováhy medzi výkonom a úsporou energie.

Odoberajte Vosveteit.sk cez Telegram a prihláste sa k odberu správ

Tých zmien, ktoré sa však udiali pod kapotou nadstavby, je výrazne viac. Konkrétne hovoríme o viac ako 160 zmenách, ktoré Xiaomi urobilo naprieč vynovenou nadstavbou.

Xiaomi len niekoľko dní dozadu oznámilo, že plánuje aktualizovať všetky podporované zariadenia naprieč domácou Čínou do 27. augusta. Spoločnosť doposiaľ neinformovala, kedy uvoľní aktualizáciu pre globálny trh. Môžeme však očakávať, že bližšie informácie, Xiaomi zverejní už v priebehu nadchádzajúcej udalosti, ktorá sa bude konať 15.09.2021. V tomto termíne má byť okrem iného predstavených aj niekoľko nových produktov.

MIUI 12.5 Enhanced: Prví používatelia si môžu vyskúšať nadstavbu už aj mimo Číny

Hoci Xiaomi doposiaľ bližšie neinformovalo ohľade dostupnosti vynovenej nadstavby naprieč globálnym trhom, tak aj napriek tomu, si môžu prví používatelia vyskúšať nadstavbu mimo Číny už dnes. Môžeme za to poďakovať šikovným vývojárom Xiaomi.eu ROM verzie nadstavby. Na tému upozorňuje portál andro4all.com. V súčasnosti je možné túto verziu ROM stiahnuť pre modely smartfónov nižšie.

  • Xiaomi Mi 11 Ultra
  • Xiaomi Mi 11 Pro
  • Xiaomi Mi 11i
  • Xiaomi Mi 10
  • Xiaomi Mi 10 Pro
  • Xiaomi Mi 10 Ultra
  • Xiaomi Mi 10T
  • Xiaomi Mi 10T Pro
  • Xiaomi POCO F3
  • Xiaomi POCO F2 Pro

Aktualizačný balík nadstavby si môžu používatelia stiahnuť zo služby Source Forge. Musíme však podotknúť, že samotnú aktualizáciu je potrebné urobiť manuálne a zároveň, musíte mať odomknutý boatloader.

Prihláste sa k odberu správ z Vosveteit.sk cez Google správy

Komentáre