MIUI 12.5 dostáva ďalší lacný smartfón, ale aj napriek tomu, aktualizácia pre tieto ďalšie modely je zatiaľ v nedohľadne!

MIUI 12.5 mieri i do lacného Redmi 7A zo začiatku roku 2019. Paradoxne, viaceré modely z minulého roku stále aktualizované nie sú!

MIUI 12.5_aktualizacia ako nainstalovat
Zdroj: YouTube (Technolobe)

Zatiaľ čo niektoré modely už teraz čakajú na aktualizáciu pre MIUI 12.5 Enhanced, niektoré modely postupne získavajú ešte len MIUI 12.5. Čo však nie je ničím nezvyčajným, pretože Xiaomi aktualizuje na verziu bez prívlastku Enhanced modely staršie i lacnejšie. Najnovšie sa však môžeme tešiť na aktualizáciu pre model dva roky starý, ktorý patrí do úplne najnižšej triedy. Reč je o smartfóne s názvom Redmi 7A. A i keď by si niekto dnes povedal, že takýto smartfón už snáď nikto nevyužíva, Xiaomi myslí i na takéto smartfóny. Ako vyzerá aktualizácia pre takýto smartfón nám približuje portál Xiaomiadictos.com.

Redmi 7A získava MIUI 12.5 v Európe

Aktualizáciu pre tento model nečakal snáď už nikto. Redmi 7A bol predstavený ešte so systémom Android 9 Pie upraveným nadstavbou MIUI 10. Pre tento smartfón je to tak už tretia veľká aktualizácia nadstavby, pričom však model ostáva „zaseknutý“ so systémom Android 10. U nižšej triedy však nie je ničím zvláštnym, keď získajú len jednu veľkú aktualizáciu Androidu.

Odoberajte Vosveteit.sk cez Telegram a prihláste sa k odberu správ
Xiaomi Redmi 7A predstaveny
Zdroj: via Gizmochina.com

Redmi 7A sa tak dočkal veľkej aktualizácie nadstavby, ktorá mu určite pridá na plynulosti a svižnosti. Aktualizáciu na MIUI 12.5 nájdeme v smartfónoch prostredníctvom OTA s názvom V12.5.3.0.QCMEUXM a veľkosť aktualizácie je 759MB. Už podľa kódu môžeme vidieť, že ide o európsku verziu nadstavby a smartfóny s globálnou (MI) ROM si budú musieť ešte chvíľu počkať.

Na svoju aktualizáciu však čakajú oveľa novšie modely

Majitelia modelov Redmi Note 9 Pro a Redmi Note 9S sú rozhročení, a to právom. Zatiaľ čo Xiaomi úspešne aktualizuje i staršie modely ako tomu je i v prípade Redmi 7A, majitelia týchto smartfónov či už na globálnej (MI) verzii u modelu Redmi Note 9 Pro alebo európskej (EU) verzii u Redmi Note 9S stále čakajú.

A my stále nevieme, kedy spoločnosť prinesie MIUI 12.5 i pre tieto smartfóny. V každom prípade by to malo byť čo najskôr, pretože aktualizácia na MIUI 12.5 Enhanced by ich taktiež nemala minúť. Distribúcia tejto verzie v Číne začala už 8. októbra a to znamená len jediné. Enhanced verzia nadstavby v strednej triede sa blíži pomaly i ku nám.

Vlastníte niekto ešte stále model s názvom Redmi 7A? A na akej verzii nadstavby v súčasnosti bežíte? Podeľte sa s nami v komentároch!

Prihláste sa k odberu správ z Vosveteit.sk cez Google správy

Komentáre