MIUI 11 vs MIUI 12: Pozrite si hlavné rozdiely, medzi týmito dvoma verziami nadstavby od Xiaomi

MIUI 12 sa postupne, ale isto dostáva na ďalšie a ďalšie smartfóny

MIUI 12 vs MIUI 11
Zdroj: Youtube (NexeN)

Hoci spoločnosť Xiaomi predstavila nadstavbu MIUI 12 relatívne dávno, tak aj napriek tomu mnohí z nás na ňu netrpezlivo stále čakajú. Ide hlavne o používateľov, ktorí majú globálne distribúciu zariadení. A práve preto sme sa Vám rozhodli priniesť porovnanie vzhľadu rozhraní oboch nadstavieb. Téma bola spracovaná oficiálnym fórom Xiaomi, c.mi.com.

Obrazovka uzamknutia

Ako môžete vidieť nižšie, tak pri porovnaní obrazovky uzamknutia došlo k drobným dizajnovým zmenám vrátane štýlu zobrazenia hodín, či  dátumu spolu s  dňom, ktoré dostali viac priestoru. 

Odoberajte Vosveteit.sk cez Telegram a prihláste sa k odberu správ
MIUI 11 vs MIU 12_porovnanie rozhrania
Zdroj: c.mi.com

Domovská obrazovka

Zmeny neobišli ani domovskú obrazovku, ktorá prešla úpravami. Niektoré ikony zmenili čiastočne vzhľad a pribudli animácie, aby zodpovedali novej filozofii dizajnu spoločnosti. Najväčšiu zmenu je možné vidieť v gestách na celej obrazovke a v indikátore, ktorý je znázornený v spodnej časti fotografie napravo.

MIUI 11_vs_MIUI 12_domovska obrazovka
Zdroj: c.mi.com

Notifikačná lišta

Jednou z najväčších vizuálnych zmien v MIUI 12 prešla notifikačná lišta, ktorá priniesla  „Riadiace centrum“, kde môžete ľahko ovládať dôležité prepínače, upravovať jas, a podobne. Ak však prejdete prstom z pravého horného rohu obrazovky nadol, otvoríte si bežnú notifikačné centrum, kde uvidíte informácie z aplikácií.

MIUI 11 vs MIU 12_riadiace centrum
Zdroj: c.mi.com

Vyskúšajte si v ľubovoľnom smartfóne novú Notifikačnú lištu a Centrum kontroly z MIUI 12 nadstavby

Kamera

Kamera patrí k jednej najvyužívanejších častí smartfónu pričom zmeny rozhrania neobišli ani jej vstavanú aplikáciu. Xiaomi umožnilo prispôsobiť si farbu zvýraznenia a preusporiadať si režimy fotoaparátu podľa preferencií používateľa. Znamená to napríklad, že ak často používate špecifické režimy, ako napríklad režim makro alebo režim Pro, môžete ho umiestniť do stredu a podobne.

Počasie

Do vstavanej aplikácia Počasie boli začlenené viaceré prírodné a dôležité klimatické prvky, ktorá môžete po novom takmer doslova cítiť.

MIUI 11 vs MIUI 12_pocasie
Zdroj: c.mi.com

Always on Display

Always on Displaj je jednou z populárnejších funkcií, ktorá sa rovnako dočkala niekoľkých zmien. Xiaomi v nadstavbe MIUI 12 prinieslo používateľom širšie možnosti prispôsobenia  vrátane možnosti vytvorenia vlastné dizajnu.

MIUI 11 vs MIUI 12_ambientne podsvietenie
Zdroj: c.mi.com

Témy

Xiaomi pridalo špeciálnu sekciu v rámci prispôsobenia si smartfónu, kde používatelia môžu sťahovať rôzne témy pre svoje zariadenia vrátane tém pre funkciu Always on Display a podobne.

MIUI 11 vs MIU 12_temy
Zdroj: c.mi.com

Sekcia o telefóne

Jednou z ďalších sekcií, ktorá prešla výraznými zmenami, je „O telefóne“, resp. „Moje zariadenie“. Konkrétne úpravy si môžete pozrieť nižšie na obrázku.

MIUI 11 vs MIUI 12_sekcia moje zariadenie
Zdroj: c.mi.com

MIUI Security

„Retušom“ prešla aj aplikácia MIUI Security vrátane nových animácií.

Pamäť

V súlade s novým dizajnom, zmien sa dočkala aj správa pamäte. Podľa nášho názoru je oveľa prehľadnejšia a intuitívnejšia. Posúdenie však necháme na Vás.

MIUI 12_sprava ulozneho priestoru
Zdroj: c.mi.com

Porovnanie rýchlosti MIUI 11 vs MIUI 12

Vyššie sme Vám ukázali tie najvýznamnejšie zmeny, ktoré priniesla nadstavba MIUI 12 v porovnaní s MIUI 11. Ako sa Vám páčia? Dajte nám nižšie v komentároch vedieť.  V prípade, ak by ste sa chceli pozrieť, pre ktoré zariadenia je aktuálne dostupná MIUI 12 nadstavba, tak Vám dávame do pozornosti jeden z  našich starších článkov, ktorý pravidelne aktualizujeme.

Prihláste sa k odberu správ z Vosveteit.sk cez Google správy

Komentáre