SpravodajstvoWindows

Microsoft vás upozorní, že používate Windows 11 na nekompatibilnom počítači. Kde toto upozornenie uvidíte?

Microsoft v minulosti radil, ako nainštalovať Windows 11 do nepodporovaných PC. Nová aktualizácia OS teraz upozorňuje používateľov na nekompatibilitu.

Microsoft ešte v októbri minulého roka začal distribuovať nový Windows 11. Samotná distribúcia OS bola vcelku rozpačitou a to najmä v súvislosti s kompatibilitou. Dôvodom je, že jedna z minimálnych hardvérových požiadaviek, aby ste si mohli nahrať nový OS do počítača, je prítomnosť TPM 2.0 čipu. Ide o čip, ktorý nie je prítomným v mnohých zariadeniach. Absencia toho čipu pritom netrápi len majiteľov starších zariadení, ale aj tých novších.

Spoločnosť krátko na to, ako začala s distribúciou OS, ukázala návod ako možno toto pravidlo obísť. Najnovšie sa do pozornosti širokej verejnosti dostáva aktualizácia systému vo vývojárskej verzií, ktorá začala používateľov upozorňovať na to, že ich zariadenie nie je kompatibilné s Windows 11 za podmienky, že ho majú nainštalovaný v počítači, informuje portál windowslatest.com.

Odoberajte Vosveteit.sk cez Telegram a prihláste sa k odberu správ

V nastaveniach počítača uvidíte upozornenie, ktoré hovorí o nekompatibilite

V prípade, ak ste si nainštalovali Windows 11 na zariadenie, ktoré nespĺňa minimálne hardvérové požiadavky, tak budete na to upozornený prostredníctvom Nastavení počítača. Ako môžete vidieť nižšie, tak toto upozornenie sa vám zobrazí v aplikácii Nastavenia v sekcii Systém, kde uvidíte výstražnú správu, ktorá hovorí, že zariadenie nespĺňa minimálne špecifikácie. Ako však vyššie píšeme, táto aktualizácia systému spolu s touto hláškou je zatiaľ dostupnou len pre časť používateľov, ktorí majú v počítači nahranú vývojársku verziu OS. Znamená to, že s týmto upozornením, ak máte regulárnu verziu OS v nepodporovanom počítači, sa dnes ešte nestretnete, ale v priebehu najbližších týždňov, ako Microsoft sprístupní túto aktualizáciu pre všetkých.

Portál ďalej vysvetľuje, že potom ako používateľ klikne na upozornenie, tak je presmerovaný na stránku, kde spoločnosť vysvetľuje, že v súvislosti s používaním Windows 11 na nepodporovanom zariadení, môže potenciálne dôjsť k poškodeniu počítača. Microsoft ďalej uvádza, že na tento typ poruchy zariadenia sa nesťahuje žiadna záruka zo strany výrobcu počítača.

Treba však uviesť, že Microsoft v minulosti uviedol, že Windows 11 na nekompatibilných zariadeniach môže spôsobiť problémy s riadnym chodom počítača. Spoločnosť napríklad uviedla, že nie je v tomto prípade schopná garantovať pravidelné aktualizácie systému a to ani vrátane bezpečnostných záplat. V každom prípade je zvláštne, že Microsoft na jednej strane vyžaduje minimálne hardvérové požiadavky a potom ukazuje, ako obísť tieto pravidlá pričom dodáva, že to robíte na vlastné riziko.

Prihláste sa k odberu správ z Vosveteit.sk cez Google správy
Tagy
Zobraziť komentáre
Close
Close