Microsoft vás prinúti aktualizovať váš Windows na novšiu verziu. Takýto má na to dôvod!

Ak používate systém Windows 10, už čoskoro vás neminie významná aktualizácia. Jej úlohou bude zabezpečiť bezpečnosť vášho počítača.

windows aktualizacia
Zdroj: AFANASEV IVAN / Shutterstock.com

Operačný systém Windows 10 je dnes azda najviac populárnym systémom medzi používateľmi počítačov. Tento systém od spoločnosti Microsoft si za posledné roky získal veľké množstvo používateľov, ktorí naň radi prešli z jeho predchodcu, Windowsu 8.1. Jeho popularitu taktiež podtrhuje fakt, že novší systém, teda Windows 11 nepodporuje veľké množstvo zariadení pre nedostatočnú hardvérovú výbavu počítačov. Teraz sa používatelia Windowsu 10 stretnú s povinnou aktualizáciou, ktorej sa nevyhne ani jeden používateľ. Prečo tomu tak bude? Bližšie informácie k tejto aktualizácii nám priniesol portál makeuseof.com a my sa na ňu teraz pozrieme o niečo bližšie.

Windows 10 vás donúti aktualizovať počítač na verziu 22H2

V systéme Windows sa častokrát stretneme s aktualizáciami, ktoré sú povinné a voliteľné. Používatelia, ktorí využívajú systém Windows 10 tak pritom môžu používať stále verziu, ktorá sa označuje ako 21H2 a vyšla v druhej polovici roku 2021. Podľa informácií, ktoré nám však dal Microsoft sa dozvedáme, že využívanie tejto verzie už nebude naďalej bezpečné. Používatelia teda budú musieť svoj počítač aktualizovať na verziu 22H2. Táto verzia vyšla pre používateľov o rok neskôr, teda v druhej polovici roku 2022.

Odoberajte Vosveteit.sk cez Telegram a prihláste sa k odberu správ

Dôvodom je práve to, že verzia 21H2 príde ku koncu svojej podpory. Koniec podpory pre túto verziu systému príde už 13. júna tohto roku a dovtedy by mali používatelia aktualizovať všetky svoje počítače na tejto verzii systému Windows 10. Microsoft pritom priniesol vyjadrenie, ktorým objasnil ako bude aktualizácia počítačov prebiehať.

Služba Windows Update automaticky spustí aktualizáciu funkcií pre spotrebiteľské zariadenia so systémom Windows 10 a nespravované podnikové zariadenia, ktoré sú na konci alebo v priebehu niekoľkých mesiacov od ukončenia servisu, aby vám pomohla udržať si vašu ochranu a produktivitu.

Verzia systému 22H2 neprináša väčšie zmeny alebo nové funkcie, ktoré by ste si mohli užívať. Aj napriek tomu ale bude významnou aktualizáciou pre udržanie podpory a bezpečnosti našich počítačov. Aktualizáciu by ste teda v žiadnom prípade nemali podceňovať.

Aktualizáciu by ste nemali obchádzať

Microsoft uvádza, že aktualizácia na verziu 22H2 bude povinná pre všetky počítače a nebudeme sa jej môcť vyhnúť. V konečnom dôsledku sa to ale ani neodporúča, aby ste si zachovali bezpečnosť vášho počítača a ochranu pred najnovšími útokami. Vďaka tejto aktualizácii si váš počítač so systémom Windows 10 zabezpečí podporu až do roku 2025. A s touto podporou príde aj podpora pre bezpečnostné aktualizácie, ktoré budete získavať až do tohto roku, teda do roku 2025. Používatelia sa teda nebudú musieť báť o svoju bezpečnosť pri používaní počítača.

Akú verziu systému má váš počítač? A ste tím Windows, macOS alebo Linux? Podeľte sa s nami v komentároch!

Prihláste sa k odberu správ z Vosveteit.sk cez Google správy

Komentáre