Microsoft uvoľňuje pre aplikáciu Váš telefón aktualizáciu. Ťažiť z nej budú hlavne majitelia Samsung smartfónov

Microsoft uvoľnil aktualizáciu pre aplikáciu Váš telefón dostupnú pre BETA testerov Windows 10, ktorá umožňuje spúšťať viac ako 1 aplikáciu zo smartfónu v rozhraní PC

Microsoft Vas telefon aplikacia_prepojenie PC a smartfonu
Zdroj: Microsoft blog

Spoločnosť Microsoft ešte v auguste tohto roka aktualizovala aplikáciu Váš telefón, pričom priniesla viacero nových funkcionalít, z ktorých avšak najviac ťažili používatelia Samsung zariadení.

Microsoft v tom čase sprístupnil funkciu, ktorá umožňuje spúšťanie mobilných aplikácií v rozhraní počítača, pričom používatelia si ich mohli pripnúť do panelu úlohu, presne tak isto, ako klasické aplikácie. Mnohí z nás mali však „oči pre plač“. Dôvodom je, že funkcia bola exkluzívne uvoľnenou len pre približne 2-desiatky smartfónov spoločnosti Samsung s Androidom 9 alebo novším. Zoznam podporovaných zariadení si môžete pozrieť v tomto článku.

Odoberajte Vosveteit.sk cez Telegram a prihláste sa k odberu správ

Najnovšie spoločnosť Microsoft opäť uvoľňuje ďalšiu aktualizáciu, ktorá je opäť exkluzívne dostupnou len pre Samsung zariadenia. Upozorňuje na to portál mspoweruser.com.

Hoci nejde vcelku o novú funkciu, ale skôr o rozšírenie súčasnej funkcionality, tak aj napriek tomu prináša nové možnosti interakcií medzi počítačom a smartfónom. Doteraz totiž bolo možné pomocou aplikácie spúšťať v rozhraní počítača len jednu aplikáciu. To sa však poslednou aktualizáciou mení. Microsoft prináša totiž možnosť spustenia viacerých aplikácií v jednom čase, s ktorými môže používateľ interagovať.

„Táto funkcia doteraz mohla streamovať iba jednu aplikáciu súčasne. Spoločnosť Microsoft dnes oznámila, že zavádza možnosť spúšťania viacerých aplikácií pre Android prostredníctvom aplikácie Váš…“ píše portál.

Portál ďalej dodáva, že funkcia bola aktuálne sprístupnená pre program Windows Insider. V praxi to znamená, že je dostupnou (zatiaľ) len pre BETA testerov Windows 10. Dostupnou pre širokú verejnosť by mohla byť v priebehu nasledujúcich týždňov.

Prihláste sa k odberu správ z Vosveteit.sk cez Google správy

Komentáre