ANDROIDAPLIKÁCIE A HRYSpravodajstvoWindows

Microsoft to „zabil“. Android aplikácie vo Windowse pustí len málokto. Takéto sú hardvérové požiadavky

Spoločnosť Microsoft zverejnila spoločne s najnovšou aktualizáciou aj hardvérové požiadavky na spustenie Android aplikácií vo Windowse 11.

Jedna z najočakávanejších funkcií najnovšieho operačného systému Windows 11 sa konečne dostáva medzi väčšinu bežných používateľov. Podpora Android aplikácií sa do bežnej verzie operačného systému dostáva spoločne s najnovšou aktualizáciou. Tá nesie označenie Windows 11 21H2 a už dnes je dostupná pre vybrané zariadenia. Prvotný ošiaľ z príchodu funkcie však zrejme pomerne rýchlo opadne, keďže si Microsoft pripravil pre používateľov nemalé prekvapenie v podobe minimálnych hardvérových požiadaviek.

Nečakané minimálne hardvérové požiadavky

Ako informuje portál Windows Latest.com, spoločnosť Microsoft na svojich stránkach týkajúcich sa práve funkcionality „rozbehania“ Android aplikácií na zariadeniach s Windowsom 11 zverejnila hneď niekoľko zásadných hardvérových systémových požiadaviek. Tie určite nepotešia najmä majiteľov menej výkonných zariadení, no vrásky na čele urobia aj veľkej väčšine „bežných“ používateľov.

Základným predpokladom je logicky inštalácia najnovšej systémovej verzie Windows 11 vo verzii 21H2 alebo novšej. Pomerne nečakaným predpokladom je aj prítomnosť úložiska typu SSD, ktoré by sme v starších zariadeniach hľadali ťažko. Významným kritériom, ktoré ide ruka v ruke so samotnou podporou Windowsu 11, je prítomnosť modernejších procesorov Intel Core i3 8. generácie a vyšší, Ryzen 3000 a vyšší resp. Snapdragon 8c a vyšší. Samozrejme, nesmieme zabudnúť na to, že sa musí ísť iba o procesory typu x64 alebo ARM64.

Najväčším prekvapením sú vysoké nároky na pamäť RAM

Zrejme najzásadnejším kritériom je však minimálna hranica pamäte RAM, ktorú systém vyžaduje na spustenie Android aplikácií. Tú Microsoft nastavil až na 8 GB (minimálne), pričom odporúčaných je až 16 GB pamäte RAM. V súvislosti s podporou aplikácií pôvodne určených pre Android však ide o zvláštne kritérium. O 8GB RAM má momentálne veľmi limitovaný počet smartfónov na trhu a či chceme alebo nie, spustenie aplikácií pre smartfóny by malo byť aj pre staršie zariadenia jednoducho hračkou…

Obchod Amazon by sme u nás hľadali márne

V neposlednom rade netreba zabúdať na nutnosť povolenia virtualizácie, ktorá sa nastavuje prostredníctvom Panelu úloh. Na záver taktiež spomenieme, že sťahovanie Android aplikácií prebieha cez obchod od spoločnosti Amazon. Potrebné tak je vytvorenie nového Amazon účtu, resp. použitie už existujúceho účtu na tejto platforme. Fanúšikov tejto funkcie v našich končinách však zrejme nepoteší naše záverečné zdelenie, ktoré sme prezradili aj v našom nedávnom článku. Podpora Android aplikácií v systéme Windows 11 už totižto dostupná je. Na jej sprevádzkovanie je však nutný práve obchod od spoločnosti Amazon. Ten však v našich končinách zatiaľ dostupný nie je.

Tagy
Zobraziť komentáre
Close
Close