TECHNOLÓGIE

Microsoft spája sily s AMD. Ich cieľom je vytvorenie dokonalej cloudovej gamingovej služby

Len pred niekoľkými dňami sme Vás informovali o novinkách spoločnosti Nvidia, ktorá verejne predstavila svoju službu GeForce Now bežiacu prostredníctvom 5G siete. Do hry sa chcú ale aktívne zapojiť viacerí technologickí giganti, medzi ktorých môžeme najnovšie zaradiť aj spoločnosť Microsoft. Tá si najnovšie zavolala na pomoc najväčšieho rivala Nvidie, AMD. Spoločnými silami by nám chceli do niekoľkých rokov predstaviť hernú streamovaciu službu, ktorá by umožnila hranie najnáročnejších herných titulov aj na slabšom hardvéri.

Služba bude zrejme najprv určená pre novú generáciu Xboxu

O pripravovanej cloudovej streamovacej službe od Microsoftu sme Vás informovali pred niekoľkými mesiacmi, kedy sa na internete objavili prvé informácie o pripravovanej novej generácii hernej konzoly Xbox. Nový Xbox má totižto prísť až v 2 rôznych „technických“ prevedeniach. Jedným z dvojice má byť menej výkonný Xbox s o čosi slabším hardvérom, ktorý by ale podporoval novú hernú streamovaciu službu od Microsoftu. Práve vytvorenie novej generácie Xboxu nebude ľahká záležitosť a práve v tom má Microsoftu pomôcť spomínané AMD.

„Sme s nimi spojení v oblasti herných konzol. Myslíme si, že máme víziu toho, kde sa posúvajú cloudové služby a spoločne na tom spolupracujeme. Najzaujímavejšie na tom je, že momentálne robíme rozhodnutia, ktorých výsledky nebudeme vidieť za 3,4 či 5 rokov. Najviac sa mi páči skutočnosť, že sa momentálne pokúšame predpovedať budúcnosť a dúfajme, že robíme naozaj dobré rozhodnutia, „ povedal Dr. Su, generálny riaditeľ spoločnosti AMD.

Preteky technologických gigantov

Najbližšie roky budú v oblasti cloudových streamovacích služieb naozaj napäté. Dvaja najväčší giganti (Nvidia, AMD) v oblasti vývoja grafických čipov a kariet, sa do pretekov aktívne zapájajú už dnes a v blízkej budúcnosti bude určite zaujímavé pozorovať, kto ďalší sa do pretekov reálne zapojí. Ďalším potencionálnym konkurentom v tejto oblasti je spoločnosť Amazon, ktorá momentálne disponuje zrejme najpokročilejšími cloudovými službami na svete a nevyužitie ich potencionálnej sily by bolo určite „zlé“ rozhodnutie.

Zdroj: mspoweruser.com, úvodný obrázok (vlastný)

Tagy
Zobraziť komentáre
Close
Close