SpravodajstvoWindows

Microsoft sa údajne pripravuje na predstavenie „nového Windowsu“. Prísť by mohol už čoskoro

Dočkáme sa v najbližších mesiacoch už dlhé roky spomínaného Windows 10X, alebo ide o očakávanú veľkú dizajnovú aktualizáciu?

Spoločnosť Microsoft už niekoľko rokov pracuje na novej verzii operačného systému Windows 10, ktorá by mala byť určená pre menej výkonné zariadenia. Reč je o operačnom systéme Windows 10X logicky vychádzajúceho z klasického desktopového Windowsu 10, ktorý poznáme všetci. Na túto odľahčenú verziu čakáme už naozaj zopár rokov, keďže práve označenie Windows 10X je už dobre známy pojem. Aktuálne sme však ku predstaveniu tejto odľahčenej verzie najbližšie, ako kedykoľvek predtým.

Nová verzia je už za rohom

Nedávny tweet známeho leakera @WalkingCat rozprúdila veľké debaty o tom, čo si pre nás spoločnosť Microsoft pripravuje. Ten na svojom profile totižto upozornil, že v najbližších mesiacoch by sme mali vidieť „The New Windows“, čiže v preklade nový Windows. Leaker však neprezradil bližšie detaily, takže sa okamžite spustili internetové špekulácie o tom, čo si pre nás Microsoft teda chystá.

Windows 10X

Najväčším favoritom na predstavenie v najbližších mesiacoch je však práve spomínaný Windows 10X. Ak by sa tieto informácie naozaj potvrdili, odľahčenú verziu operačného systému Windows 10 by sme mohli vidieť už túto jar. Na prvých zariadeniach by sa tak mohla objaviť už toto leto, poprípade na jeseň 2021.

Windows 10X_nahlad
Zdroj: windowslatest.com

Otáznik visí aj nad projektom „Sun Valley“

V hre je však aj ďalšia možnosť – veľká aktualizácia dizajnu, ktorá je interne označovaná ako projekt „Sun Valley“. Táto aktualizácia by mala priniesť výrazné dizajnové zmeny práve pre desktopovú verziu Windowsu 10, no údajne nemôžme hovoriť o novej verzii Windowsu 10, ale iba o zásadných dizajnových zmenách. Implementácia tejto aktualizácie sa však neočakáva skôr, ako v druhej polovici tohto roka (aktualizácia 21H2), takže tento fakt nahráva práve možnému predstaveniu verzie Windows 10X.

Kedy môžme očakávať samotné predstavenie?

Zahraničný portál WindowsLatest však upozorňuje aj na viacero už oznámených blížiacich sa konferencií, na ktorých by mohol byť predstavený práve „Nový Windows“. Portál upozornil najmä na nadchádzajúci event „Whats´s new for Windows“. Ten sa bude konať už v apríli alebo v máji, no predstavenie nového Windowsu môžme očakávať aj na tradičnej konferencii Build 2021, ktorá by sa mohla konať taktiež v máji tohto roku.

Tagy
Zobraziť komentáre
Close
Close